Yurt Dışına Para Göndermek

başvuru yok
121 okundu

Günümüzde dünyanın globalleşerek büyük bir semt haline geldiği düşünülürse yurt dışına para gönderme işlemi çok büyük bir gereksinim olarak görülmektedir. Bu büyüyen gereksinim için çözüm olarak bulunan birçok para gönderme işlemi bulunmaktadır. Basit ve ekonomik açıdan para gönderme işlemleri mevcuttur. Tanıdıklarınıza veya iş ortaklarınıza kolay bir şekilde para göndermek için en popüler ve en uygun para gönderme yöntemleri vardır.

MoneyGram

Yurt dışına para göndermek için kullanılan en hızlı ve en güvenilir olarak MoneyGram kullanılmaktadır. Bu platformda hesabınız bulunmasa dahi hızlı bir şekilde para göndermek mevcut olmaktadır. Dilediğiniz kişiye para transferi yapılabilmektedir. Dünyada çok büyük olarak bilinen bu platform 200 veya daha fazla ülkede hizmet vermektedir. Bu sayede istediğiniz zaman istediğiniz kişiye para gönderme olanağı sunmaktadır.

Bu platformla yapılan para yatırma işlemleri 10 dakika veya daha kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir bunun için MoneyGram acentesine gidilmesi gerekmektedir. Acente de bir form doldurularak görevliye para tutarını teslim ederek işleminiz onaylanma yapıldıktan sonra göndermiş olduğunuz para kime gönderdiyseniz hesabına yatmış olacaktır. Yapmak istediğiniz işlemden kesilme veya ek bir ücret alınmamaktadır.

Ayrıca para gönderme işlenin yanında 10 kelimelik bir not gönderme olanağı da sunmaktadır. Ne kadar para göndereceğinize bağlı olarak kesinti uygulanmaktadır. Kabul edilen para birimi EURO olarak bilinmektedir. Günlük gönderebileceğiniz para tutarı 7.000 Euro ile sınırlandırılmaktadır.

Western Union

Dünya çapında gelişmiş hızlı ve güvenilir bir para yatırma platformudur. 200’den fazla ülkede ve 250 binden fazla acentesi bulunmaktadır. 150 yılı aşkın bir süredir insanlara hizmet vermektedir. Para yatırma işlemi birkaç dakika sonra yatırdığınız hesaba geçmektedir. Para gönderim ücretini gönderici ödemektedir.

Para yatırma işlemi yaparken hesap istenmez ve sorumlular tarafından yapılmaktadır. Bu platformla hem Euro hem Dolar gönderimi yapmak mümkündür. Sorumluların vermiş olduğu kodu alıcıya göndererek o kod sayesinde alıcı istediği Western Union acentesinden para çekimi yapabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 4 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.