Turizm Kredisi Nedir?

başvuru yok
174 okundu

Turizm, Türkiye ekonomisi için önemli sektörler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin döviz kaynakları açısından birincil ekonomisi olan turizm, Türkiye ekonomisi ve cari açığına olumlu ve büyük katkılar sağlamaktadır. Türkiye ve piyasaların ilerleyişine yön veren döviz ülkemize ne kadar çok girerse döviz fiyatlarında o kadar olumlu düşüşler yaşanmaktadır.

Bu önemli unsuru göz ardı etmeyen devlet, turizm sektörüne fazlasıyla katkı sağlamayı hedeflemekte ve bu yönde istihdam sağlamayı ve turizm sektörüne katkıyı amaçlayan işverenlere ve işveren adaylarına turizm kredileri ile büyük destek vermektedir. Turizm alanında faaliyet gösteren ya da faaliyet göstermeyi hedefleyen tüm işverenler devlet katkısı ve kredi imkanları ile sektöre fayda sağlamaktadır.

Bankalar Turizm Kredisi Veriyor Mu?

Turizm Kredisi veren tüm bankalar, işverende bazı şartlar aramaktadır. İşletme ve iş verenler sahip olunan özelliklere göre farklı kredi olanak ve imkanlarından yararlanabilmektedirler. Başlıca Turizm Kredi’si veren bankalar; Ziraat Bankası turizm destek paketi, İş Bankası turizm kredileri, Garanti Bankası turizm kredisi, İNG Bank turizm destek paketi ve Finansbank’tan turizm destek paketi olarak işverene katkı sağlamaktadır.

Devlet Turizm Teşvik Kredisi

Otel, hotel, pansiyon gaibi işletme sahibi olanlar ya da sahip olmak isteyen herkese KOSGEB Hibe ve faizsiz kredi olanakları ile destek vermektedir. Yeni bir turizm işletmesi kurmak için yapılması gereken ilk adım 10 gün süren Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu’na başvuru yapmak ve bu eğitimi alarak KOSGEB girişimcilik belgesine sahip olmaktır.

Bu başvuru bağlı bulunduğu il ve ilçelerdeki tüm kosgeb birimlerine yapılabilmektedir. Aynı zamanda özel olarak bu hizmeti veren kurumlardan da girişimcilik belgesi alınabilmektedir. Alınan belge ile yapılacak proje onaya sunulur ve kabul edilmesi halinde destek kredisine hak kazanılır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
İlan Tarihi: 2 Şubat 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.