Tefeciden Borç Para Alınır Mı?

2 başvuru
2.923 okundu

Tefeciden borç para almak iyi bir yol değildir. Tefeciler banka sistemine yakın bir yöntem ile çalışırlar ama faiz oranları belirsizdir 1000 TL borç alırsınız ama bu parayı 4000 TL olarak ödeyebilirsiniz. Bankalar yasal yollardan haklarını ararlar ama tefecilerde öyle bir yöntem yoktur devlet veya yasal yollarla alacaklarını tahsil etmezler. Tabi tefeciler hepsi aynı yolu kullanmayabilirler senet yöntemini kullanabilirler tefeciden borç almak çok iyi bir yöntem değildir.

Tefeciler Nasıl Çalışır?

Tefeciler aldıkları faiz ile çalışırlar bankalar gibi faiz uygularlar ama bu faiz çok fazladır bankalar belli bir faiz oranı ile çalışırlar verdikleri kredi ile alacakları miktar belirtilir ama tefecilerde bu sistem yoktur istedikleri gibi faiz yapılabilir. Tefeciden borç para alabilirsiniz ama bununda şartları ve koşulları vardır.

Tefeciler Hangi Yöntem İle Çalışır?

Tefecilerin yöntemlerinden bir tanesi senet ile borç para vermeleridir. Senet ile borç alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır attığınız senetin açık senet olmadığına dikkat edilmesi gerekir tefecilerin sıklıkla kullandıkları yöntemlerden bir tanesidir senet ile borç vermek.

Tefeciden Borç Aldınız Ama Ödemeyi Geciktirdiniz Ne Olur?

Bankadan kredi çektiniz ama ödeyemediniz böyle bir durum ile karşı karşıya geldiğinizde banka dava açabilir veya haciz kaldırır ama tefecilerde bu yöntem kullanılmamaktadır. Tefeciler genellikle senet yaparlar ama seneti sadece size borç verdiklerini ispat etmek içindir borç olarak aldığınız ödemeyi geciktirdiğiniz takdirde darp gibi yolları kullanabilirler.

Çalıştıkları yöntemlerden bir tanesi de bu şekildedir dava açıp hakkını aramazlar bu yöntemi kullanarak verdikleri borç parayı tahsil etmektelerdir. Bu yöntemlerde farklı bir yönde de tahsil edebilirler tefecilerden borç para almak iyi bir yöntem değildir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 3 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Tefeciden Borç Para Alınır Mı? (2 Başvuru)

  1. Ben Mehmet İstanbul da yaşıyorum 43 yaşında esnaf in acil 15000 bin TL’ye ihtiyaç in var 0553********37

  2. Konya Karapınar tcgazi emekli gsm 0546****57 aylık net gelir 3018 tl 3 aya bir ekmaaş 1740 tl Emekli maaşı zıraat bankası alıyorum borc kapama 75.000 bin tl 48 ay vade Siz yardimci olursanız çok sevinirim sicilimi temiz lemem lazım iyi akşamlar dilerim