TC Kimlik Numarası İle Kredi Notu Öğrenme [KESİN]

5 başvuru
2.173 okundu

Kredi kullanımlarda bankaların ilk baktıkları nokta müşterinin kredi notu olmaktadır. Kredi notları yeterli seviyede olmayan müşterilere olumsuz cevap veren bankalar, orta risk sınıfa olanlara ise kefil karşılında kredi vermektedir. Özellikle kredi notunun 700 ve altı olması durumunda birçok banka kefil gösterilse dahi kredi vermemektedir. Bundan ötürü kredi notunun yüksek olması günümüze kredi kullanımı için zorunlu hale gelmiştir.

Kredi kullanmak isteyen müşterilerin kredi notlarını öğrenmek ve risk seviyelerine göre kredi kullanmak istemeleri 2018 yılı itibari ile araştırma konusu olmaktadır. Kredi notu sorgulama yapmak isteyen müşteriler birkaç yöntem ile kredi notlarını öğrenebileceklerdir.

Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri

Banka Şubelerinden Kredi Notunu Öğrenme

Müşterisi olunan banka şubelerine gidilerek TC kimlik numarası ile kredi notu sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Birçok banka şubeden yapılan kredi notu sorgulama işlemlerini ücretsiz olarak yapsa da bazı bankalar 10 TL karşılığında kredi notu ücreti almaktadır.

Kredi notu sorgulama işlemi sonucunda risk raporu tespit edilebilir ve kredi notunu yükseltme formülleri üzerinde çalışmalar planlanabilir.

Online Başvuru İle Kredi Notu Sorgulama

Bankaların çevrimiçi hizmet vermesi sonucunda birçok bankada online kredi notu sorgulama işlemi vardır. Özellikle Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Ban, İNG Bank, İş Bankası gibi köklü bankaların online sayfalarına giriş yapılarak TC kimlik numarası ile kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bankalar kredi notu sorgulama işlemi için 8-10 TL arası ücret almaktadır.

Findeks.Com Sitesi Üzerinden Kredi Notu Sorgulama

KBB nin resmi sayfası olan İndeks.com sitesi üzerinden de TC kimlik numarası ile kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirilmektedir.Gerekli alanlar doldurulup siteye üye olunduktan sonra ilk sorgulama ücretsiz olacaktır.Daha sonraki sorgulama işlemi için site 10 TL şeklinde ücret alacaktır.

SMS Yöntemi İle Kredi Notu Sorgulama

SMS yolu ile kredi notu sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Türkçe ve wodafone kredi notunu sorgulamak ve öğrenmek isteyen kişilere 9 TL karşılığında SMS yolu ile kredi notunu öğrenme imkânı sağlamaktadır. Turkcell hatlarda “SORGU” yazıp boşluk bırakılarak TC kimlik numarasının yazılması ve 4456 ya SMS atılması yeterli olacaktır. Wodafone de ise aynı işlemler yapılarak 6567 ye SMS atılması TC kimlik numarası ile kredi sorgulama için yeterli olacaktır

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
İlan Tarihi: 22 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

TC Kimlik Numarası İle Kredi Notu Öğrenme [KESİN] (5 Başvuru)

  1. 10000 liralık kredi çekmek istiyorum acil nedense bankalar onay vermiyor kredi kartı kullanmıyorum