Senetle Para Veren Tefeciler

104 başvuru
13.717 okundu

Şu an günümüzde birçok kişi bankalar ile maddi ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Bir ihtiyaç durumunda bankadan kredi çekmek ya da kredi kartı ile nakit avans kullanmak üzere bu nakit ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. Fakat birçok vatandaşta bankalar ile yaşadığı sorunlar sebebi ile bankadan kredi çekemediği zaman başka yollara başvuruyor. Bu yollarda maalesef senetle para veren tefeciler oluyor.

Bankalar İle Yaşanılan Sorunlar

Bir bankanın kredi ürün yelpazesinde olan ürünlerden (kredi, kredi kartı, nakit avans gibi) kullanıp bu ürünleri ödemedikleri takdirde idari takibe giriyor. Bu da kredi notunun düşmesini ve uzun bir süre kredi notunu yükseltene kadar kredi çekilmesine engel oluyor. Yine ödeme yapılmadığı zamanda icra takibi başlıyor ve icra takibi bitene kadar ve daha sonrada beş yıl gibi bir süre kara liste süresi bekleniyor. Bu süre zarfında hiç bir banka bu kişiye kredi ürünü vermiyor. Bu durumda yaşanılan nakit ihtiyacı sonu çok olumsuz olabilecek yollardan karşılanmaya başlanıyor. Bu yolların en başında yine senetle para veren tefeciler bulunuyor.

Tefecilerden Para Almanın Olumsuzlukları

Kişi ihtiyacı olan nakti bir şekilde karşılamaya çalışmalı ve en son gideceği hatta hiç gitmemesi gereken yer senetle para veren tefeciler olmalı. Bu şekilde alınan paralar için imzalanan boş senet karşılığına tefeci yüksek faiz oranı yazar ve bu faiz oranı ile beraber anapara ödemesi oldukça güçtür. Ödenmediği takdirde her türlü mal ve mülke tefeci kişi haciz koydurabilir. Yaşanılan süreç oldukça zor olacaktır. Zamanında ödense bile çok yüksek faiz oranları kişiyi daha çok maddi kayba da uğratacaktır. İcra olayı dışında da senetle tefeciden alınan para geri ödenir iken çok üzücü hadiseler de yaşanabilir. Tefeciden para almak olayından uzak durulmalıdır.

İlgili Yazı:   Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Yerler
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 10 Ocak 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Senetle Para Veren Tefeciler (104 Başvuru)

  1. Acıl 1 aylığına 20.000 tl lazım yardımcı olun lufçtfen ask lı çalışanın 2.200 tl alıyorum

1 10 11 12