Senetle Para Veren Tefeciler

123 başvuru
14.886 okundu

Şu an günümüzde birçok kişi bankalar ile maddi ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Bir ihtiyaç durumunda bankadan kredi çekmek ya da kredi kartı ile nakit avans kullanmak üzere bu nakit ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. Fakat birçok vatandaşta bankalar ile yaşadığı sorunlar sebebi ile bankadan kredi çekemediği zaman başka yollara başvuruyor. Bu yollarda maalesef senetle para veren tefeciler oluyor.

Bankalar İle Yaşanılan Sorunlar

Bir bankanın kredi ürün yelpazesinde olan ürünlerden (kredi, kredi kartı, nakit avans gibi) kullanıp bu ürünleri ödemedikleri takdirde idari takibe giriyor. Bu da kredi notunun düşmesini ve uzun bir süre kredi notunu yükseltene kadar kredi çekilmesine engel oluyor. Yine ödeme yapılmadığı zamanda icra takibi başlıyor ve icra takibi bitene kadar ve daha sonrada beş yıl gibi bir süre kara liste süresi bekleniyor. Bu süre zarfında hiç bir banka bu kişiye kredi ürünü vermiyor. Bu durumda yaşanılan nakit ihtiyacı sonu çok olumsuz olabilecek yollardan karşılanmaya başlanıyor. Bu yolların en başında yine senetle para veren tefeciler bulunuyor.

Tefecilerden Para Almanın Olumsuzlukları

Kişi ihtiyacı olan nakti bir şekilde karşılamaya çalışmalı ve en son gideceği hatta hiç gitmemesi gereken yer senetle para veren tefeciler olmalı. Bu şekilde alınan paralar için imzalanan boş senet karşılığına tefeci yüksek faiz oranı yazar ve bu faiz oranı ile beraber anapara ödemesi oldukça güçtür. Ödenmediği takdirde her türlü mal ve mülke tefeci kişi haciz koydurabilir. Yaşanılan süreç oldukça zor olacaktır. Zamanında ödense bile çok yüksek faiz oranları kişiyi daha çok maddi kayba da uğratacaktır. İcra olayı dışında da senetle tefeciden alınan para geri ödenir iken çok üzücü hadiseler de yaşanabilir. Tefeciden para almak olayından uzak durulmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 10 Ocak 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (6 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Senetle Para Veren Tefeciler (123 Başvuru)

  1. Acil 4 bin 6 bin arası senetle paraya ihtiyacım var umarım dikkate alır ve yardımcı olursunuz

1 12 13 14