Senetle Para Veren Kişiler

65 başvuru
4.511 okundu

Kişilerin acil nakit ihtiyaçlarında başvurdukları ilk tercihleri banka kredileri olmaktadır. Ancak bazı durumlarda bazı kişiler bankalardan farklı sebepler ile kredi alamayabilirler. Bunda kişilerin kredi sicillerinin kötü olması veya kişilerin nakit ihtiyaçlarının çok acil olması etkili olabilir. Durum böyle olunca nakit ihtiyaçları için bir seçenek olarak senetle para veren kişiler nakit ihtiyaçlarına bir çözüm olarak görülmeye başlamıştır.

Ülkemizde bu türden senetle para veren yerler tefeciler olarak adlandırılır. Tefeciler bankalardan kredi alamayan ve zor durumda olan kişilere senet karşılığında para vermektedirler. Tabi bu işlemde gelir sağlayamayan kimse karşılıksız olarak kişilere nakit olanağı sağlamaz. Senetle para veren kişiler banklardan kredi kullanamayan kişilerin bu durumlarından faydalanmak için ve kazanç sağlamak için kişilere senetle para vermektedirler. Senetle para kazanmak isteyen kişiler şahıslara çok yüksek faizli ve kısa vadeli olarak para vermektedirler.

Bu kişiler genel olarak zor durumda olan kişilere acil nakit olanağı sağladıkları için resmi işlemleri takip edecek personel bulundururlar. Verilen paranın icra safhasının takibi için avukatları vardır. Senetle para verenler arasında kuyumcular, firmalar ve cep telefonu satıcıları sayılabilir. Kimse gerçekten zor durumda kalmadıkça bu şekilde senetle borç veren yerlerden para almaz. Çünkü bu yerlerden alınan borçların yükümlülükleri oldukça ağırdır.

Senetle borç veren kişilerin takip ettiği sistemler farklılık göstermektedir. Kuyumcular veya cep telefoncular kişilere borç verme işlemlerini satış yapıp bu satışları anında nakit paraya dönüştürme şeklinde yapılan bir işlem üzerinden sağlarlar. Senetle borç para sağlamak tavsiye edilen bir durum değildir. Eğer ki başka çözüm yolu yok ise kurumlardan yani resmiyetlerini illegal yollardan elde eden kurumlar yerine kuyumculardan ya da cep telefonu satanlardan yerlerden para alınması kötünün iyisi bir seçenek olarak tavsiye edilmektedir.

Çünkü resmiyetlerini illegal yollardan sağlayanlar hem çok yüksek faiz oranları ile para vermekte hem de kısa vadeler ile geri ödemeleri çok yüksek miktarlarda sizin ödemenizin zor olacağı şekilde yapmaktadırlar. Bu nedenle bu kişilerden borç almanız en son tercihiniz olmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
İlan Tarihi: 22 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Senetle Para Veren Kişiler (65 Başvuru)

  1. slm ankarada marketim var.acil nakite liraya ihtiyacım var…teminat olarak aracım da var…yardımcı olurmusunuz

  2. gemi elektrikçisiyim 6 ay sonrasına ödemek koşuluyla 5000 usd ye ihtiyacım var.şu an boştayım. gideceğim 2012 den beridir çalıştığım firmada 2850 usd 6 ya bir gideceğim.10 yıldır ssk emeklisiyim. kart eşimde şifresini bilmem.

1 6 7 8