Şekerbank Ekokredi Nedir?

başvuru yok
206 okundu

Şekerbank ekokredi uygulamasını geliştirerek enerjide tasarruf bilincinin artırılmasına katkıda bulunmayı, enerjinin daha verimli kullanılmasını sağlamayı ve yaşanabilir bir çevre oluşturmayı amaçlamıştır. Enerji tasarrufu için yapılan yatırımlar için gerekli olan para Şekerbank tarafından verilir. Böylece yakıt, su, elektrik, doğalgaz gibi enerji kaynaklarına ödenen miktar azaltılabilinir.

Ekokredi Ürünleri Nelerdir?

Ekokredi içinde yalıtım kredisi, verimli ısıtma ve ya, A sınıfı elektrikli aletler kredisi, soğutma kredisi, verimli aydınlatma kredisi, güneş enerjisi kredisi, asansör kredisi yer alır ve Şekerbank Ekokredi ile finansmanlık yapar.

Çatı, kapı, duvar, pencere için su yalıtımı, ses yalıtımı, ısı yalıtımı, yangın yalıtımı yaptırmak isteyen kişiler Şekerbank’ın sunmuş olduğu yalıtım kredisini alabilirler. Kazan, klima, radyatör, kombi, doğalgaz abonelik projesi ve uygulamaları için verimli ısıtma veya soğutma kredisi alınabilir. Derin dondurucu, bulaşık ve çamaşır makineleri, fırın, buzdolabı gibi A sınıfı elektrikli eşyalar için A sınıfı elektrikli cihazlar kredisi alınabilir. Güneş ile ısıtma ve elektrik üretimi için Şekerbank’tan güneş enerjisi kredisi alınabilinir.

Şekerbank Ekokredi İçin Gerekli Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Şekerbank’tan ekokredi almak isteyen kişilerin retim restorasyon kaşe ve imzasını taşıyan yazılı teklifi, satış sözleşmesi, proforma fatura, hizmet sözleşmesi, apartman yönetimi kararı gibi belgeler getirmesi gerekir. Kişiler nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet fotokopisini getirmelidir.

Şekerbank ayrıca son döneme ait ödenmiş fatura örneğini, gelir belgesini, ek geliri ve mal varlığını gösteren belgeleri(eğer varsa) istemektedir. Yapılacak incelemeler sonucunda bankanın ek belgeler, teminat ve kefil talep etme hakkı vardır.

Apartman Yönetimleri İçin Gerekli Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Apartman yönetimleri için kat malikleri kurulu kararı, apartman yönetim planı, temlik belgesi, apartman yönetiminin son aya ait ortak elektrik, su faturalarının fotokopileri, kat maliklerinin listesi, 1 aydan fazla aidat borcu olan kişilerin listesi gibi başvuru belgeleri gereklidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 8 Nisan 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.