PTT Kredi Başvurusu

başvuru yok
286 okundu

PTT açık adı ile Posta, Telgraf ve Telefon Teşkilatı, Osmanlı İmparatorluğu döneminden beri hizmet vermektedir. Günümüzde posta konusunda kendini kanıtlayan kurum her geçen gün verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek hizmet ağını güçlendiriyor. Bu hizmetlerden birisi de kredi kullanımıdır.

PTT, müşterilerine kredi imkânı sunarken birçok banka ile ortak hizmetle müşterilerine bu bankalardan kredi kullanma konusunda aracılık da ediyor. Bunun yanı sıra ortak çalıştığı bankalara olan kredi ödemelerinizi de kabul etmektedir. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar; Denizbank, Aktifbank, ING Bank, TEB, Vakıf Bankası, Odeo Bank

PTT’den Kimler Kredi Kullanabilir?

PTT’den kredi kullanma şartları, 18 yaşını doldurmuş düzenli bir gelire sahip olan her birey faydalanabilmektedir. Kurumda kredi işlemleri bankadan kredi kullanma işlemleriyle aynı ilerlemektedir.

Bankaların müşterilerine kredi sağlarken aradığı şartları PTT’de müşterilerine kredi sunarken aramaktadır. Fakat PTT diğer bankalara göre farklı bir avantaj sunmaktadır. Bu avantajdan emekli olan kişiler daha çok yarar sağlamaktadır. Emekli olan kişi PTT’den kredi kullanırken banka kredilerine göre daha düşük faiz oranıyla kredi kullanır.

Nasıl Başvururum?

İlk adım size yakın bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. PTT şubesinde sizinle ilgilenen görevli personele kredi çekmek istediğinizi belirttiğinizde görevli size doldurmanız için bir form verecektir. Bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz, form elektronik sistem aracılığı ile kredi çekmek istediğiniz bankaya iletilir. Kredi başvurunuz iletilen banka kısa süre içerisinde başvurunuzu inceler ve sonuç size bildirilir.

Başvuru formunuzu doldurduysanız ve PTT ile anlaşmalı olan banka sizin kredi başvurunuzu onayladıysa yapmanız gereken son bir adım kalıyor. Gelen onay mesajının ardından PTT görevlisinin size vereceği kredi sözleşmesini imzaladıktan sonra, bu imza ile beraber kredi işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz. Belgeyi imzaladıktan sonra ister hemen isterseniz daha sonraki bir tarihte kredinizi çekebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 27 Şubat 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.