Ptt Cumartesi Açık Mı?

başvuru yok
148 okundu

Ptt, bildiğimiz gibi pek çok konuda hizmet veren bir kurumdur. Postacılık ve bankacılığın yanı sıra lojistik hizmeti vermektedir. 23 Ekim 1840 yılında Osmanlı Devleti’nde haberleşmeyi sağlamak için kurulmuştur. Günümüzde ise yurt içi ve yurt dışı kargo gönderimi, maaş çekme, para transferi gibi pek çok konuda yardımcı olmaktadır.

Peki Ptt Hafta sonları Açık Mı?

Ptt hizmet saatleri pek çok il, ilçeye göre değişiklik göstermektedir. Bazı merkezlerde cumartesi günü ve pazar günü dahil olmak üzere resmi tatillerde bile hizmet vermektedir.

Ptt, yaz aylarında hafta içi 08.30-12.30/13.30-17.00 saat aralıklarında hizmet vermekteyken kış aylarında ise 08.30-12.30/13.30-16.30 saat aralıklarında hizmet vermektedir. Saatler il ve ilçeye göre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Ptt Olmayan Yerlere Ptt Acentası

Ptt’nin müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı çözümler bulması avantaj iken dezavantajı ise yoğunluk oluşturmasıdır. Ptt çalışma saatlarine yetişmeyen veya bulunduğu bölgeye uzak olan müşteriler, ptt acentalarını tercih etmektedirler.

Ptt özel şubeleri açılmadığından dolayı ptt izni ile özel veya tüzel kişiler acenta açarak ptt’nin sırtındaki yükü aza indirgemektedir.

Ptt, hizmetlerinin daha kolay ve hızlı işlenebilmesi için Ptt acentası açılmasını gerekli görür ve genel müdürlüğe aktarır. Acenteliğin faaliyet gösterip göstermeyeceğine genel müdürlük karar verir.

Acenteliğin açılacağı bölgelerin tespiti yapıldıktan sonra; PTT’nin resmi internet sayfasında, başmüdürlükler ile merkez müdürlükleri ilan panolarında; kasabalarda, belde belediyeleri vasıtasıyla hoparlör ve diğer ilan yöntemleriyle; köylerde ise köy odalarında veya diğer ilan yöntemleriyle bir hafta süreyle duyuru yapılır. Duyurunun bitiş tarihinden itibaren on günlük başvuru süresi başlatıldığı belirtilir.

Ptt’lerin Çalışma Saatleri

Ptt şubeleri sabah 8.30 ve 12.30 arası hizmet vermektedir. Bir saat süren öğle arasından sonra saat 13.30 ve 17.30 arası tekrar hizmete başlamakta ve kapanmaktadır.

Merkez Ptt şubeleri haricinde bütün Ptt’ler cumartesi günleri kapalıdır. Sadece belirli il ve ilçelerde cumartesi günü saat 13.30 kadar işlem yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 10 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.