Para Kazandıran Ek İş Fikirleri 2018

başvuru yok
531 okundu

Hayat şartlarının artması ve gelirin gideri karşılamaması nedeni ile ikinci bir işe ihtiyaç duyan birçok insan bulunmaktadır. Bundan dolayı da insanlar özellikle akşamları ek gelir sağlayacak işler yapmak istemektedir. Normal iş yoğunluğuna göre daha hafif olan işler genellikle hobi alanında olabilmektedir.

Ek Gelir Fikirleri

İçerik Yazma

Özellikle yazmayı ve araştırmayı sevenlerin yapabilmeği bir ek gelir olmaktadır. Çeşitli internet sitelerine içerik düzenleme ve hazırlama işi yazı yazmayı seven ve araştırmadan hoşlanan kişilerin yapabileceği işler arasında olmaktadır. Genel olarak aylık düzenli çalışmalarda 1000-1500 TL arası para kazanmak mümkün olmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi

Site yönetimi ve sosyal medya yönetimi hakkında bilgisi olanların başvurabilmeği iş fikridir. Blog sitesi, satış sitesi ve sosyal medya üzerinden hizmet veren sitelere editörlük yaparak para kazanabilirsiniz. Genel itibari ile 2500-6000 TL arası aylı para kazanılabilmektedir.

Köpek Gezdirme

Hayvanları seviyorsanız ve zaman geçirmek hobileriniz arasında ise köpek gezdirme işi ek gelir arayanların yapabileceği bir iştir. Hafta sonu ya da günün belirli saatlerinde köpek gezdirerek belirli bir miktar para kazanma imkânınız bulunmaktadır.

Bebek Ve Çocuk Bakımı

Oldukça boş zamanı olanların yapabilecek iş olmaktadır. Çalışan anne ve babaların çocuklarına bakabilirsiniz. Bazı aileler kendi evlerinde çocuklarına baktırabileceği gibi bazıları da sizin evinize çocukları getirmektedir. Uzun zamanınız varsa ve çocukları seviyorsanız yapabileceğiniz ek fikir olarak durmaktadır.

Evde Düğün Süslemesi Yapma

El beceriniz varsa yapabileceğiniz ek gelir seçeneğidir. Düğün, organizasyonlarda istenilen süslemeleri yapabilirsiniz. İster sipariş üstünde satabilirsiniz isterseniz de hazır olarak sosyal medya ve internet siteleri üstünde satabilirsiniz. Belirli miktarda ürünler için belirli kazançlar sağlanabilmektedir.

Ürün İncelemeleri Yazma

Bazı firmalar ürünlerin incelenmesini isteyebilmektedir. Firmaların sosyal medya hesaplarındaki ürünleri inceleyebilir ve ürünün artı eksi yönünü belirtebilirsiniz. Ayrıca ek fikir alanında ürünlerin fiyat bilgilerini ve özelliklerini siteye sizin girmenizi isteyebilirler.

Sanal Asistanlık

Bazı kurumlar işlerin düzenlenmesi için asistanlık hizmeti aramaktadır. Eğer ki asistanlık alanında tecrübeli iseniz sanal asistanlık yapabilirsiniz. Belirli saatlerde mesai gibi çalışabilir aylık düzenli kazanç alabilirsiniz.

Akşam Tamirciliği

Akşam olması ile birçok teknik servis çalışmamaktadır. Eğer ki akşam çalışma imkânınız varsa akşam tamirciliği yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
İlan Tarihi: 22 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.