Ön Ödemesiz Borç Para Veren Kişiler

51 başvuru
4.558 okundu

Günlük yaşamda nakit sıkıntısı pek çok kişinin yaşayacağı durumlar arasında yer almaktadır. Böyle durumlarda akla gelen çözümlerden biri de borç para veren kişiler olmaktadır.

Borç para veren kişiler genellikle tefeci olarak tabir edilmektedir. Bu kişiler ihtiyaç duyulan kadar nakdi ilgili kişiye vermekte ve bunun karşılığında faiz kazancına benzer gelir elde etmektedir. Borç para verirken senet karşılığında işlem yapılmaktadır. İşlem esnasında boş senede imza atılmakta ve alınan borç para geri ödenmediği takdirde bu senet işleme koyulmaktadır.

Genel olarak bütün tefeciler boş senede imza attırmaktadır. Bunun amacı borç veren kişinin kendi belirlediği tutar üzerinden senedi işleme koyma hakkının bulunmasıdır. Tefeci adı verilen borç para veren kişilere ulaşmak o kadar da kolay değildir. Çünkü bu kişilere ait bilgiler gizli olmakta ve ulaşılması tahmin edilenden de zor olmaktadır.

Borç Para Veren Tefeciler

Tefecilerden para almak için bazı internet sitelerinde bu kişilere ait bilgiler yer almaktadır. Ancak bu bilgilerin büyük çoğunluğu pek güvenilir olmayıp ne yazık ki gerçeği yansıtmamaktadır. Bu sitelerde temel amaç siteye ziyaretçi çekebilmektir.

Genellikle pek çok ilde borç para veren kişiler bulunmaktadır. Ancak bu kişiler ile yapılan alışverişler o anki nakit sıkıntısını çözmesine karşın yeni ve beklenmedik sorunları beraberinde getirebilmektedir. Bundan dolayı bu kişiler yerine ilgili bölgede bulunan kaymakamlık, valilik ve sosyal yardımlaşma kuruluşları gibi yerler ziyaret edilerek nakit sıkıntısı giderilebilmektedir.

Borç Para Veren Yerler

Bankaların haricinde nakit ihtiyacını karşılamak adına borç para veren yerler bulunmaktadır. Bu kişi ve kurumlar tüm nakit verme işlemlerini senet üzerinden yapmaktadır. İmzalanan senet borç veren kişi bakımından teminat niteliği taşımaktadır. Eğer borç alan kişi borcunu ödemezse borç veren kişi elindeki senet sayesinde alacağını tahsil edebilmektedir.

Borç para verenler içerisinde vakıflar, kuyumcular, hayırseverler, ikrazatçılar ve buna benzer kişiler yer almaktadır. Bunlar arasında en çok dikkat çeken finans şirketleri olmaktadır. Senet ile borç para veren finans şirketleri geri ödeme yapılmadığı takdirde vakit kaybetmeden yasal işlem başlatmaktadırlar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 10 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Ön Ödemesiz Borç Para Veren Kişiler (51 Başvuru)

  1. 10.000Tl.ihtiyacım var 5 ay vadeli26000 TL senet karşılığı alacağım var yardımcı olurmusunuz

  2. Merhaba çok acil paraya ihtiyacım var Allah rızası için yardımcı olun ailecek zor durumdayız

  3. 5305462001 cumhuriyet mah gazi mustafa kemal paşa bulvarı no:242 sarayköy denizli kredi ihtiyacım var

1 4 5 6