Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

başvuru yok
147 okundu

Öğrenciye kredi kartı veren bankaların sayısı günden güne artmaktadır. Gelirleri sınırlı olan öğrenciler zaman zaman nakit sıkıntısı çekebilmektedir. Bu gibi durumlar için bankalar ‘düşük limitli’ kredi kartı hizmeti vermektedir. Düşük limitli kredi kartı genel olarak öğrenci kredi kartı olarak anılmakta ve sadece öğrenciler için sunulmaktadır.

Birçok banka bu kartlardan aidat da almamaktadır. Bu yönüyle oldukça avantajlı olan kartlar birçok banka tarafından da sunulmaktadır. Her bankanın öğrenci kartı farklı kampanya ve avantajlar sunabilmektedir. Bu kartlar arasından size uygun olanı seçerek başvuruda bulunabilir ve düşük limitli kartınızı ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz. İşte öğrenciye kredi kartı veren bankalar:

İş Bankası – İşte Üniversiteli

İş Bankası sunmuş olduğu hizmet kalitesi ile milyonlarca müşteriye ulaşmıştır. Öğrencilere sunulan kredi kartı hizmeti olan İşte Üniversiteli ile düşük limitli kredi kartı kullanımına olanak tanınmaktadır. 400 TL limitle kullanıma sunulan kartın limiti belli bir miktarda arttırılabiliyor. Ayrıca İş Bankası tarafından faiz oranı da yüzde 2,62 olarak belirlenmiştir. Düzenli ödeme yaptığınız ve borcunuzu geciktirmediğiniz müddetçe limitiniz de zamanla artabilir. İşte Üniversiteli’de yıllık kredi kartı aidatı ilk yıl alınmamakta fakat diğer yıllarda senelik 20 TL alınmaktadır.

İş Bankası şubeleri aracılığı ile kolay bir şekilde İşte Üniversiteli kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yaparken yanınızda öğrenci belgesi de götürmeniz gerekmektedir.

TEB – ÜniversiTEB

TEB de öğrencilere özel kredi kartı sunan bankalar arasında yer almaktadır. En fazla tercih edilen öğrenciye kredi kartı veren bankalardan birisi olan TEB, ÜniversiTEB ile birçok kampanya da sunmaktadır. Bonus Card ile sunulan tüm kampanya ve hizmetler ÜniversiTEB kartta da yer almaktadır.

TEB şubelerinden ÜniversiTEB için başvuru yapabilmeniz mümkündür. Kredi kartı için öğrencilerden yıllık 6.9 TL tahsil edilmektedir.

Vakıfbank – Like Card

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında Vakıfbank da ilgi çekmektedir. Like Card ile öğrenciler çeşitli kampanya ve indirimlerden faydalanabilmektedir. Worldpuan ve Like Puan özellikleri ile alışveriş yaptıkça puan kazanmanız mümkündür. Üstelik not ortalamanızı düzenli şekilde bankaya iletirseniz like puan kazanma şansı da elde ediyorsunuz.

Yıllık 12 TL kullanım ücreti olan Like Card’ı öğrenci belgeniz ile birlikte şubelerden başvuru yaparak alabilirsiniz.

Ziraat Bankası – Genç Kart

Öğrencilerin en fazla tercih ettiği kredi kartlarından birisi olan Genç Kart çeşitli kampanya ve avantajlar sunmaktadır. Özellikle kredi ve burs alan öğrenciler kolay ve hızlı bir şekilde Genç Kart başvurusu yapabilmektedir. 500 TL limitle sunulan kart için yıllık 15 TL aidat alınmaktadır.

Maksimum Card özelliklerinin tümü Ziraat Genç Kart’ta da geçerlidir. Öğrenci kredi kartı olarak en popüler kartlardan birisi olan Genç Kart, alışverişlerde çeşitli avantajlar da sunmaktadır.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında tercihinizi yapabilir ve düşük limitli kredi kartı alabilirsiniz. Düzenli ödeme yaptığınızda belli bir müddet sonra isteğinize bağlı olarak limit arttırılabilmektedir. Öğrenciler arasında en sık tercih edilen banka Ziraat Bankası’dır. Eğer siz de öğrenim kredisi veya burs alıyorsanız, kolay bir şekilde Ziraat Bankası Genç Kart başvurusu yapabilirisiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
İlan Tarihi: 31 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.