Ne Kadar Kredi Alabilirim?

2 başvuru
1.154 okundu

Banka kredileri, araç alımında olsun, gayrimenkul ve taşınmaz mallar alımında olsun ve daha birçok ihtiyaç durumlarında karşımıza çıkmaktadır. Kişisel bütçelerimizin el verdiği imkan da, banka kredisi kullanmak mümkün. Bunun için öncelikle kendi bütçemize bakmamız gerekiyor. Bankalar bu konuda esnek davranıyor. Bazı bankalar zor kredi verirken, kimi bankalarda şartları kolaylaştrıyor. Aylık gelirin yarısına kadar kredi veren banka olduğu gibi, aylık gelirin yüzde seksenine kredi sağlayan bankalar da vardır.

Tabi ki gelirin yanı sıra bankalar, kişilerin kredi notlarına da bakacak ve kredi kullandırmada kredi notu önemli bir etken olacaktır. Kredi kullanmada öncelikle banka seçimi önemlidir. Az masraf alan veya hiç masrafsız, düşük faizlerle kredi veren bankadan kredi kullanmak, kredi alacak kişinin yararına olacaktır.

Peki, Nasıl Yol İzlenmeli?

Maaş alınan bankalar, kredi konusunda kendi maaş müşterilerine daha çok kolaylık sağlıyor. Kısa ve uzun vadeli kredi seçenekleri sunuyor. Kredi alacak kişinin, daha önceden diğer bankalara veya kredi çekeceği bankaya borcu yoksa daha kolay kredi alacaktır. Memurlar ve işçiler için, banka başvurusu ve maaş bordrosu kredi alımı için yeterlidir. Banka temsilcisi, bütçenizi ön planda tutarak, geri ödeme rahatlığına göre seçenekler sunacaktır.

Ayrıca banka yüksek kredi çekmek isteyenler için, üzerinizde bulunan, taşınır, taşınmaz mallara ipotek koyarak bu imkanı sağlayabilir, ancak bu, ödeme zorluğu çekme durumu yaratabileceği için her zaman doğru bir tercih olmayabilir. Borcun ödenememesi durumunda taşınır veya taşınmaz mallarınızı satmak durumundan kalabilirsiniz. Sizin için en uygun olan, yaşam kalitesinin düşürülmeden bütçenizin elverdiği ölçüde kredi kullanımı olacaktır.

Esnaf Kredisi Farklı mı?

Küçük ve orta ölçekli esnaflar yani KOBİ’ler, KOSGEB ve Esnaf Kefalet gibi kurumlardan devletin sunmuş olduğu, düşük faizli, hibeli, ertelemeli, faizsiz kredilerden yararlanabilirken, devlet bankalarından ve özel bankalardan da kampanyalı ve kampanyasız kredilerden faydalanabilmektedir.

Bankalar esnaf kredi için Ortakların kendilerine ait kimlik fotokopileri, Noterden alınacak olan imza sirküsü, Güncel vergi levhası, Bilanço ve gelir tablosu (en az son iki yıl olması gerekir), varsa ortaklara ve şirkete ait mal varlığı dökümü gibi belgeler istiyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 18 Mayıs 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (12 oy verildi, ortalama: 4,92 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Ne Kadar Kredi Alabilirim? (2 Başvuru)

  1. Sayın ilgili
    KOSGEP sayfasından yazdığımı düşünerek şu ara 30-40.0000 TL arası kredi ihtiyacım için baş vurmak isterim!