Maaş Kartı İle Alışveriş Yapılır mı?

başvuru yok
635 okundu

Günümüzde kurumların neredeyse tamamı çalışanlarının maaşlarını anlaşmalı olduğu banka aracılığı ile ulaştırıyor. Herkesin maaşını çekebilmesi için birer maaş kartı bulunuyor. Bu maaş kartlarının birçok meziyeti var elbette. Bunlardan birisi de internet üzerinden alışveriş yapmak. Banka hesabında nakit para olan kullanıcılar internet üzerinden rahatlıkla alışveriş yapabilirler. Kullanıcıların yapabileceği alışverişin sınırını da yine hesabındaki para belirler. Örneğin hesabında 300 lira olan bir kullanıcı internet üzerinden 300 liralık bir alışveriş yapabilir. Daha fazlasını gerçekleştiremez.

Maaş Kartı ile Alışverişin Kredi Kartından Farkı Nedir?

Özellikle dar gelirli maaş kartı kullanıcıları için maaş kartı ile alışveriş yapmak daha avantajlıdır. Bunun sebebi aylık bütçe hesabını yapabilmektir. Maaş kartı ile alışveriş yapan kullanıcıların son ödeme tarihi, taksit ya da vade gibi seçenekleri olmayacağı için aylık hesabını yapması daha kolay olacaktır. Ayrıca maaş kartıyla alışveriş yapmanın bir diğer avantajı da faiz olmamasıdır. Kredi kartı gibi harcama yapıldığı zaman faiz ödenen bir sistem olmadığı için maaş kartları internet alışverişlerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Maaş Kartıyla Alışveriş Nasıl Yapılır?

Öncelikle maaş kartıyla alışveriş yapmak için maaş kartının internet kullanımına açık olması gerekmektedir. Maaş kartınızı anlaşmalı olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak internet kullanımına açtırabilirsiniz. İnternet alışverişlerinde öncelikle kart sahibinin ismi istenir. İstenilen bölüme bu isim yazılır. Ardından kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarası kullanılır. Alışveriş sırasında istenilen yere bu kart numarası yazılır.

Yine kartın ön yüzünde kartın son kullanma tarihi bulunur. Kartın son kullanma tarihi istenilen alana yazılır. Ardından kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli CVC kodu yazılır ve ödeme onaylanır. Ardından güvenlik için banka tarafından kullanıcıya SMS’le güvenlik kodu gönderilir. Gönderilen kod bankanın belirlediği süre içerisinde istenilen alana girilir ve alışveriş tamamlanmış olur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
İlan Tarihi: 26 Şubat 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.