Kredi Ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

2 başvuru
174 okundu

Günümüzde bankalardan kredi kullanan ve en az bir tane kredi kartına sahip olan pek çok insan vardır. Ancak bu ürünlere ait geri ödemelerin büyük kısmı zamanında yapılamamakta ve müşteriler ödeme güçlüğü içerisine girmektedir. Bu durumda bankalar müşterilerine kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma imkanı sunmaktadır. Bankalar yapılandırma için onay vermeden önce ilgili kişinin ödeme gücüne bakmaktadır. Yapılacak yapılandırma işlemi ilgili kişinin aylık gelirine göre yeniden şekillenmektedir.

Kredi kartı ve kredi borcunu yapılandırmak için ilk olarak banka ile görüşme yapılması gerekir. Yapılan bu görüşme ile mevcut borç hesaplanır ve kredi kartı için ödenmemiş toplam borç ile ilgili karta ait taksitler göz önünde bulundurulur. Kredi yapılandırılması için ise ödenmiş borç ve kalan vade üzerinden hesaplama yapılmaktadır.

Kredi Borcu Yapılandırma

Yapılandırma yaparken bankalar mevcut borcu ilgili müşterinin bütçesine en uygun vadeye bölebilmektedir. Bu yapılandırma için genellikle en uygun dönem faiz oranlarının düşük olduğu dönemlerdir. Bankaların kredi yapılandırması yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ayrıca yapılan yapılandırmanın kesin karlı olacağı yönünde de bir ibare yoktur. Bundan dolayı kredi yapılandırması yapmadan önce eski ve yeni kredi koşulları göz önünde bulundurulmalı ve ilgili kişi için en uygun olan seçenek tercih edilmelidir. Bu sayede başvurulan kredi yapılandırması sayesinde kredi borcu ödenebilir hale gelmektedir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı ve kredi yapılandırması yapmadan önce hangi bankanın seçileceği merak edilmektedir. Bankalar arasında seçim yaparken faiz oranı, dosya masrafı, ödeme seçenekleri gibi hususlara dikkat edilmelidir. Mevcut faiz oranları bankalar arasında değişkenlik gösterdiğinden dolayı en düşük faiz oranına sahip olan banka seçilebilir.

Kredi kartı kullanım oranının yüksek olması ödenmeyen borcun da artmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı kredi kartı sahipleri için en uygun seçenek kredi kartı borcu yapılandırmasıdır. Bu sayede kart borcu ödenebilir hale gelmektedir. Yapılan düzenlemeler ile birlikte kredi kartı borcu olan kişilerin bankalardan tüketici kredisi kullanarak ve yetmiş iki aya kadar vade yaptırarak borcunu kapatabilmesi mümkün hale getirilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
İlan Tarihi: 13 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Kredi Ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırma (2 Başvuru)