Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Yerler

27 başvuru
3.004 okundu

Bankaların kredi kullandırma konusundaki en büyük şartlarından birisi, iyi bir kredi siciline sahip olmaktır. Kredi notu düşük olan, kara listede olan ya da bankalardan kırmızı kalem yemiş olan kişiler; bankalardan kredi kullanma konusunda zorlanabiliyor. Ancak finans sektöründe son yıllarda bu duruma çeşitli alternatifler geliştirilmiştir. Bankalar dışında kredi kullandıran çeşitli kurumlar, kredi siciline dikkat etmeden vatandaşlara kredi kullandırabiliyor. Kredi sicili bozuk olana kredi veren yerler sayesinde tüm nakit ihtiyaçları başarılı bir şekilde giderilebiliyor.

Senetle Kredi Veren Faktöring Firmaları

Devlet tarafından onaylanmış olan bazı faktöring firmaları, senet karşılığında vatandaşlara borç para verebiliyor. Bu kurumların yaptığı iş temelde, esnafları baz alıyor. Elinizde günü gelmemiş herhangi bir senet ya da fatura varsa, bunu faktöring firmasına götürerek kredi çekebilirsiniz. Yani nakit sıkıntısı çektiğiniz durumlarda, senetlerin ödeme günü gelmeden paranızı önden alabilirsiniz. Daha sonradan senetin günü geldiği zaman gerekli parayı faktöring firması sizlerden geri alacaktır.

Borç Para Veren Kuyumcular

Son zamanlarda kredi kullanma konusunda kuyumcuların çok önemli bir işlev kazandığını görmekteyiz. Nakit para ya da altın şeklinde para veren kuyumcular, nakit ihtiyaçlarını giderebiliyor. Kredileri senet karşılığı veren kuyumcular, daha çok yakın ilişkileri baz alıyor. Kuyumcu ile yakın bir ilişkisi olan kişiyi referans göstererek kolayca kredi alabilmek mümkün olur. Diğer koşullarda kuyumcular, hiç tanımadığı birine kredi vermekte şüpheci yaklaşabilir.

Borç Para Veren Tefeciler

Diğer tüm kredi kanallarından olumlu bir yanıt alamayan kişiler, son çare olarak tefecilere başvuracaktır. Elbette bu yol yasal olmadığı için hiçbir kişiye tavsiye edilmez. Ancak acil nakit ihtiyaçları durumunda başvurulabiliyor. Bu konuda tefecilerle herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına borcun geri ödemesine dikkat etmek gerekiyor. Parayı alacağınız kişiyle olan yakınlık durumunuz da son derece önemli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
İlan Tarihi: 10 Ocak 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Yerler (27 Başvuru)

  1. 150 bin tl acil banka tüketici kredilerini kapatmam için paraya ihtiyacım var uzun vadeli ödeme kolaylığı ile yardımcı olmanızi rica ederim

  2. İyi çalışmalar,
    30000 TL için vade ve geri ödeme seçeneklerinizi öğrenebilir miyim?