Kredi Notu Nasıl Yükseltebilirim? (Kredi Notu Yükseltme)

1 başvuru
2.443 okundu

Kredi çekebilmek için bankalara sms yol ile bankanın mobil uygulaması veya internet bankacılığı üzerinden, telefon bankacılığı üzerinden veya şubelerden yapacağınız işlemlerde, bankanın ilk olarak bakacağı konu, sizin bankalar ile olan finans geçmişinizi gördüğü Findeks raporudur.

Kredi notu olarak da bilinen Findeks raporu olumsuz gözüken kişilerin kredi çekme ihtimalleri oldukça düşüktür. Bankaların şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabileceğiniz yöntemler sonucu kısa sürede size cevap verebilmesinin nedeni de kredi notunuzdur.

Kredi notu çok riskli grupta yer alan kişilerin başvuruları anında olumsuz sonuçlanırken, diğer puan gruplarında yer alan kişilerin kredi talebinde bulundukları tutara göre ya şubeye davet edilirler ya da anında kredi işlemi ile kredileri şubeye gitmeden hesaplarına yatar.

Kredi Kartı Borcunun Ödenmesi

Kredi talebinde bulunan kişinin kredi notunun yüksek olması, kredi taleplerinin olumlu sonuçlanmasında ki en önemli etkenlerdendir. Kredi notunu yükselmesine olumlu katkı sağlayan durumlardan biride kredi kartı borcunun zamanında ve asgari tutardan fazla ödenmesidir.

Kredi kartı borcunun tamamının ödenmesi kredi notunuzu yüksek oranda etkilemektedir. Her ay sadece asgari tutarın ödenmesi ise kredi notunuzu olumsuz yönde etkilemektedir. Birden fazla ve yüksek limitli olan kredi kartları da kredi notunuzu etkileyen faktörlerdendir.

Elinizde fazla bulunan kredi kartlarının kapatılması ve limit yüksek olan kartların limitlerinin düşürülmesi kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır.

Otomatik Ödeme Talimatı Verin

Çalıştığınız bankalar üzerinden faturalarınıza otomatik ödeme talimatı vermek kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır. Vadesiz hesabınızın yanı sıra kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vermek hem kredi kartı borcunuzu asgari tutardan fazlasını ödemenizi sağlarken hem de kredi notunuzun yükselmesine katkı sağlar.

Mevcut Kredilerinizi Zamanında Ödeyin

Kullanmakta olduğunuz kredi borcunuz varsa, kredi borcunuzu her ay zamanında aksatmadan ödemeniz kredi notunuzu olumlu yönde etkileyecektir. Geciktirilmiş kredi borcu kredi notunuzun düşmesi anlamına gelmektedir.

Trafik Cezanız Varsa Zamanında Ödeyin

Kredi notunuz oluşturulurken başta bankalar olmak üzere tüm finansal geçmişiniz göz önünde bulundurulur. Trafik cezanızın ödenip ödenmemesi de kredi notunuzda etken bir durumdur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 8 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Kredi Notu Nasıl Yükseltebilirim? (Kredi Notu Yükseltme) (1 Başvuru)