Kredi Notu Nasıl Artar?

1 başvuru
965 okundu

Acil nakit ihtiyaçlarında veya ev, araba almaya karar verince bankalardan kredi kullanmak işleri kolaylaştırır. Bankalar kredi vermek için öncelikle kredi notuna bakarlar. Kredi notu değerlendirmenin olumlu olmasındaki en büyük etken. Kredi veya kredi kartı ödemelerini düzenli yapmama, çok fazla kredi kullanma veya en kötüsü ödenmeyen borç sebebi ile yasal takibe düşmek kredi notunuzun düşmesine sebep olur. Kredi notu düşük müşterilere bankalar çok zor veya hiç kredi kullandırmaz.

Bankaya Borçlarımı Ödeyemiyorum Puanımı Yükseltmenin Başka Yolu Var Mı?

Kredi, kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapmamak kredi notunu devamlı olarak düşürecektir. Borcu ödemek dışında kredi notunuzu yükseltecek bir alternatif maalesef yok. Taksitlerin çok fazla olması sebebiyle ödemeleri zamanında yapamıyorsanız banka ile iletişime geçerek borçlarınızı ödemek istediğinizi ancak durumunuzun olmadığını, taksit miktarlarını düşürecek bir yapılandırma yapılırsa daha düzenli ödeme yapacağınıza ikna etmeniz halinde taksit miktarlarını düşürerek daha düzenli ödeme yapabilir ve kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Veya başka bankalara başvurarak kredi/kredi kartı borçlarınızı transfer edebilirsiniz. Borcunuzu başka bir bankaya transfer etmeniz halinde eski borcunuz kapanacak ve bu miktar transferi yaptığınız banka ile olan sözleşmenize uygun taksitler ile yeni bir ödemesi olarak puanınıza işlemeye devam edecektir.

Kredi/Kredi Kartım Yok Notum Nasıl Yükselir?

Daha önce bankalardan kredi/kredi kartı kullanmamış olmanız kredi notunuzun düşük olmasına sebep olur. Bankalar daha önce hiç kendisine borçlanmayan kişinin nasıl ödeme yapacağını bilemeyeceği için kredi vermeye olumlu yaklaşmazlar. İhtiyacınız olmasa bile düşük faizli bir kredi kullanıp ödemelerini zamanında yapın. Düşük limitli bir kredi kartı edinin. Faturalarınızı kredi kartınız ile ödeyin veya otomatik ödeme talimatı verin. Düzenli olarak bankaya borçlanıp ödeme tarihlerine uygun olarak borcunuzu ödemeniz kredi notunuzu hızlıca yükseltir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 25 Şubat 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Kredi Notu Nasıl Artar? (1 Başvuru)