Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

başvuru yok
614 okundu

Kredi notu 800 ile 1900 arasında yer alan bir nottur. Tüketiciler bu notlarına göre bankalar ile ilişkilerini yürütürler. Bu notu etkileyen hususlar ise şöyledir,

  • Ödeme alışkanlığı ve düzeni,
  • Kullanılan krediler,
  • Kullanılan kredi kartları,
  • Bankalar ile ne denli bir çalışma prensibinin belirlendiği,
  • Yapılan ve olumsuz değerlendirilen başvuruların sıklığı,
  • Yaşanan takip ve icra süreçleri,

 

Tüm bunlar kişinin kredi notunu düşürücü etkenlerdir. Genellikle 900 ve altında kredi notu olan kişiler bankalar tarafından ret edilir. Bunun üzerinde olan kredi notlarının her daim bankalardan kredi kullanma şansına sahiptirler. Ancak bu durum tamamen banka inisiyatifindedir.

Yani çok riskli bir tüketicinin dahi kredi kullanabiliyor olması aslında bankaların zaman zaman risk alma yeteneklerini gösterir. Bu bankaların müşteri, portföylerini artırmak ve faiz kazançlarını artırmak için yaptıkları bir çalışma olarak kabul edilebilir. Genellikle bu bankalar bu kişiler için bir miktar daha yüksek faizler uygulayabilmektedir.

Hangi Bankalar Kredi Verir?

Kredi düşük olanlara kredi veren bankalar şeklinde bir ayrım yapılamaz. Yalnızca risk alma kapasitesi yüksek şeklinde bir ibare kullanılabilir. Genellikle dijital platformunun daha sık kullanılmasını isteyen bankalar, bu kişiler için pratik krediler üretmektedir.

Garanti Bankası, Odea bank, İş Bankası, QNB Finans Bank gibi bankalar bu bankalar arasında gösterilebilir. Bu kredilere başvuru yapacak olan kişiler, bu bankaların kefilsiz ya da gelir belgesiz şeklinde ibare edilen kredilerine başvuru yapabilir ya da şubeleri ile görüşebilir.

Diğer Şartlar Nelerdir?

Bankalar zaman zaman bu tarz krediler veriyor olsa da kredi notu düşük olan kişiler yine de bazı zorlukla yaşayabilirler. Bu noktada bankalar kredi notu düşük olan kişilerden bir taşınmaz ipoteği ya da kefil talep edebilir. Ayrıca kredi notunu artırmak için atılacak birkaç adım da bu bankalardan kolaylıkla kredi kullanılabilmesini sağlayacaktır.

Bunların başında ise vadeli mevduat hesabı karşılığında kredi ya da kredi kartı kullanmak gelmektedir. Yani tüketici herhangi bir bankadan vadeli hesap açarak, bu hesap karşılığında kredi kullanır ve bu sayede kredi notunu artırabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 17 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.