Kredi Notu Düşük Olanlara 50.000 TL

5 başvuru
1.169 okundu

Banka kurumları tarafından verilen krediler ödemesi daha sonrasında taksitlendirme işlemi ile yapılan ve belirli bir faiz oranı üzerinden çekilen paranın daha fazlasının ödenmesini taahhüt eden toplu nakit para verme işlemi olarak tanımlanabilir. Bir bireye kredi verilmeden önce kredinin çeşidine ve bireyin kredi notuna bakılmaktadır.

Kredi notu düşük olan kişiler için alım durumu belirli koşulları ön plana sokarken, kredi notu normal ve yüksek seviyede olan kişiler için ise banka kurumu tarafından maaş bordrosuna göre kredi çekim imkanı tanınmaktadır. Bankaların kredi çekimi konusunda vatandaşlardan istedikleri belgeleri bireylerin başvuru esnasında getirmeleri gerekir.

Kredi Notu Nedir

Findeks tarafından belirlen kredi notlarının bireyin sadece banka kuruluşu değil altında ıslak imzasının olduğu her kurum için gerçekleştirdiği ödemeleri doğrultusunda belirlendiği bilinmektedir. Her bireyin Findeks içerisinde yer alan bilgileri banka kurumlarının T.C. kimlik numarasını sisteme girerek aratması sonucun bulunabilir.

Banka kuruluşu tarafından kredi notu düşük olan kişiler için kefil ya da bir mal varlığının ipotek edilmesi gibi şartlar aranırken düşük olmayan kişiler için ise aylık belirli bir gelirin olduğunu kanıtlayan maaş bordrolarının getirilmesi istenmektedir. Kredi notunu Findeks üzerinden bireylerin bankaya gitmeden kendisinin de kontrol edebilmesi mümkün olur. Kredi notu ilerleyen dönemlerde düzgün ödeme yapıldığı takdirde yükselmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara 50.000 TL’ye Kadar Kredi İmkanı

Kimi banka kuruluşlarının kredi notu düşük olan kişilere kredi vermediği bilinmekle birlikte kimi banka kurumlarının ise gerekli aracılığı sağlayarak kendi kurumu üzerinden 50.000 TL değerine kadar kredi imkanı sunduğu görülmektedir. Bu banka kuruluşlarından bir tanesi Anadolubank olmakla birlikte artık bireylerin kredi notları düşük olsa da kısa süren işlemler sonucunda kredi alabilmeleri mümkün hale gelmiştir.

İlgili Yazı:   Kredi Kartına Nasıl Taksit Yapılır?

Anadolubank kredi notu düşük olsa bile acil ihtiyacını gidermek için müşterisinin kredi çekimi yapmasına izin verir ancak bu kredinin çekilebilmesi için kefil de istemektedir. Kefil bulamayan kişiler için bir malını ipotekletmesi ve bu malın da 50.000 TL değerinde olması gerekirken kredi alımı bu şekilde yapılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
İlan Tarihi: 8 Mayıs 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Kredi Notu Düşük Olanlara 50.000 TL (5 Başvuru)

  1. Merhabalar bankalardan kredi cekemiyorum puanim yetersizmis sürekli başvuru yaptigimdan kredi puanim düşmüş o yüzden ihtiyacım olan parayi cekemiyorum memurum düzenli gelirim var beyan ederim maaş bordrosu gösterebilirim diyarbakir merkezdeyim düğün yapacağım acil olarak 20000 tl ye ihtiyacım var geri ödemede sıkıntı olmaz tam gününde ve zamanında öderim her ayın 15 inde maaşım yattiginda taksitler halinde geri ödeme yaparım şartlarıniz uygunsa yardimci olacak yetkili Kişi şahıs lara sesleniyorum durumum acil o yüzden erken donus yaparsaniz çok sevinirim
    Teşekkürler.

  2. ÜNSAL YILMAZ BANA ACİL 15 BİN TL LAZIM 15 BİN TL ÜZERİ SİZİN OLSUN BANA BU KONUDA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ 0507*****67