Kredi Kartına Nasıl Taksit Yapılır?

başvuru yok
259 okundu

Kredi Kartı Alışveriş yapmak, nakit ihtiyaçları, taksit imkânı, ekstra puanlar, gibi pek çok sebeple kullanılan kredi kartları 1921 yılından beri aktif sanal paradır. Bankalar ile mağazaların ortaklaşa yaptıkları reklam kampanyaları kişiler için kredi kartının cazip bir fırsat olarak görülmesini sağlamaktadır.

Kredi kartı ile ihtiyaç dışında tüketim yapılarak yanlış bilinçsiz kullanım insanları mağdur ederek sıkıntılı bir sürece sokmaktadır. Hesap özeti borcunun tamamının ödenmemesi bankadan bankaya değişmekle birlikte aylık faiz ödeme zorunluluğu ortaya çıkarır. 3 ay ödenmeyen kredi kartı borcu için yasal takip başlatılarak icra, haciz işlemlerine kadar ulaşabilen sıkıntılı süreç başlamış olur.

Kredi Kartına Taksit Yapmak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun 27 Eylül 2016 tarihinde yayımladığı mevzuat gereğince bankalar kendileri de pay almak koşulu ile kredi kartı borçlarını 72 ayı geçmeyecek şekilde yapılandırarak taksitlendirebilmektedir. Gecikmeye uğrayarak kredi puanını düşüren kredi kartı borcu yapılandırılamaz.

Kredi kartı Taksitlendirme işleminin yapılabilmesi için ödeme yapılacak kredi kartının yasal takipte olmaması ve bloke olmamış, kullanılabilir durumda olması gereklidir. Eskiden ödenmemiş avukatlık olan borçlar 72 aylık yapılandırmayı etkilemektedir. Bankaların yapılandırma yapmasındaki öncelikli amaç müşteri memnuniyetidir.

Bu avantajlı durum takibe alınmamış kredi kartı borçluları, ihtiyaç kredisi borçları ve açık kredisi olan kişileri kapsamaktadır. Bankanın inisiyatifine bırakılan faiz farkı tüketiciyi yapılandırarak taksitlendirme düşüncesinden uzaklaştırmış, kredi çekmeye yönlendirmiştir.

Kredi Kartını Yapılandırarak Taksitlendiren Bankalar

Hem devlet bünyesinde olan hem de özel bankalar kredi kartına taksitlendirme yapmaktadır. İş Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Şeker Bank, Deniz Bank, Garanti Bankası, QNB Finans Bank, Yapı Kredi Bankası, İng Bank ve HSBC Bankası kredi kartı taksitlendirme yapan başlıca bankalardır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 15 Ocak 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.