Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nedir?

başvuru yok
72 okundu

Kredi kartları nakit paranız olmadığında da alışveriş yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca büyük miktardaki alışverişlerinizi taksitlendirerek ödemenize ve bütçenizi sarsmadan ürün veya hizmet satın almanıza yardımcı olur. Mantıklı bir şekilde kullanıldığında ekonomik olarak büyük fayda sağlasa da bazı durumlarda kredi kartı büyük sorunlara da yol açabilmektedir. Bu sorunlardan en fazla yaşananı ise ne yazık ki borçların zamanında ödenememesidir.

Borçlarını ödeyemeyen kişiler buna ek olarak faiz ödemekte ve borçları daha da artmaktadır. Her ödenmeyen günle birlikte borcunuza faiz uygulanmakta ve bunun sonu yasal işlemlere kadar gidebilmektedir. Kredi kartı borcu taksitlendirme yani diğer adıyla yapılandırma bankalar tarafından borçlarını ödemekte zorluk çeken ve ödeyemeyen kişiler için sunulan bir çözüm yoludur. Bu yöntemle ödenmeyen ve biriken borçlar belli periyotlara bölünerek taksitlendirilmekte ve daha kolay bir biçimde ödenebilmektedir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nedir?

Kredi kartı borcu yapılandırması olarak da anılan işlem bankaların borçlarını ödeyemeyen kişilere sunmuş olduğu bir sistemdir. Kredi kartı borcunuzu yaklaşık 2 ay ödemediğinizde günlük olarak faiz uygulanır. Günlük faiz uygulanması borcunuzun kısa sürede daha fazla artmasına neden olur.

Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi ile toplam borcunuza günlük faiz işlenmesinden kurtulmuş olursunuz. Yani yapılandırma yaptığınız zaman kredi kartınız kullanıma kapatılır ve oluşturulan plana göre aylık ödemeler gerçekleştirirsiniz. Özellikle yüklü miktarda borcu olan kişilerin mutlaka zaman kaybetmeden kredi kartı borcu taksitlendirme işlemini başlatması gerekiyor.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılıyor?

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemini banka şubenizden gerçekleştirebilirsiniz. Bütçenizi fazla sarsmayacak şekilde her ay ödeme yapabilmeniz için size uygun bir planlama yapılabilir. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemini müşteri hizmetleri aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için borcunuzun uzun süredir ödenmiyor olması gerekir. Yani normalde ödeme yaptığınız kredi kartları için borç yapılandırma söz konusu değildir. Ödenmeyen borçlar bu sistem aracılığı ile taksitlendirilmekte ve her ay ödeyebileceğiniz tutara göre bir planlama yapılmaktadır. 24 ay’a kadar vade ile borç yapılandırması mümkündür. Vade borç miktarınıza göre değişiklik gösterebilmektedir.

Eğer borcunuzu ödeyemeyecek bir duruma geldiyseniz borç yapılandırması sizin için gayet mantıklı olacaktır. Böylece hem daha düşük aylık taksitlerle borcunuzu öderken, borcun günlük faiz ile artmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 15 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.