Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir?

başvuru yok
96 okundu

Günümüzde herkes kredi kartı alma aşamalarını bilmeden kredi kartı almak için başvuru yapıyor. Yapılan incelemeler sonucunda olumsuz cevap alan birey başvurusunun neden reddedildiği yolunda araştırmalara başlıyor. Kredi kartına başvurmadan önce bilmeniz gereken birtakım püf noktalar var, bu püf noktaları bilmeden yapılan başvuruların çoğu reddedilir.

Bankanıza Karşı Dürüst Olun

Kredi başvurusu yaparken doldurmanız gereken pek çok evrak, imza atmanız gereken bir sürü belge vardır. Bazen bu belgelerin eksik doldurulması veya biraz abartılmış olarak doldurulması bankanızın kredi teklifinizi reddetmesine yol açabilir. Başvuru yaparken olabildiğince şeffaf olmaya çalışın.

Bankalarınızla İşlemde Bulunun

Bankalar için sizin geçmişte yapmış olduğunuz eylemler çok önemlidir. Eğer bankanızla daha önce birçok kez işlem yapmışsanız bu size olumlu dönüş yapma olasılıklarını arttırır. Eğer bomboş veya kirli bir siciliniz varsa bankanız size kredi vermekten kaçınacaktır.

Kredi Notunuzu Yüksek Tutun

Geçmişte aldığınız kredi kartlarının ödemelerini zamanında yapmaya özen gösterin. Kredi notunu en çok etkileyen şey zamanında ödeme yapabilmenizdir. Eğer daha önce bankanızla hiç işlem yapmadıysanız kredi notunuz 0 olarak başlar, 0 notu size kredi verilmemesinde büyük bir etkindir. İsterseniz düşük bütçeli bir kredi çekip düzenli ödeme yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Ödeyebileceğiniz Tutarda Kredi Çekin

Bankaların çeşitli kredi seçenekleri mevcut, siz bütçenize en uygun görüneni seçin. Eğer çok absürt bir seçim yaparsanız bankanız geri ödeminizi riskli olarak değerlendirecek ve size kredi vermekten kaçınacaktır. Size uygun kredi çekimi yapabilmek için aylık gelir belgenizdeki değerleri detaylı bir şekilde incelemelisiniz.

Eş Zamanlı Olarak Farklı Bankalara Başvuru Yapmayın

Kredi çekmeye ihtiyacınız var ve siz işimi çabucak gidereyim şeklinde düşünerek birden fazla bankaya başvurursanız hatalı bir işlem yapmış olursunuz. Bütün kredi başvuruları tek bir havuza düşmekte ve bu havuzda bir kişi için birden fazla kredi başvurusu görünüyorsa bankalar için olumsuz tavır sergilemesine neden olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
İlan Tarihi: 23 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.