Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

başvuru yok
106 okundu

Kredi kartı bankaların müşterileri için tasarlamış olduğu alternatif bir araçtır. Genellikle kredi kartı denilince aklımıza fazla borçları olan ve borçlarını ödemeyip zarar eden kişiler gelir. Kullandığınız kredi kartları hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Günlük hayatınızda sıklıkla kullandığınız bu kartları, doğru şekilde kullanıyor musunuz?

Kredi kartlarının kullanıcılara göre belirli bir limiti vardır. Bu kartları pos makinesi olan alışveriş merkezlerinde, marketlerde ve ATM’lerden kolaylıkla ihtiyaç duyduğunuz miktarı çekerek, elde edebilirsiniz.

Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbette kredi kartlarını da alırken dikkat etmemiz bir kaç detay var. Mesela alışveriş yaparken, aldığınız ürünlerin nasıl son kullanma tarihlerine bakıyorsanız, bu kartları alırken de bir kaç detaya dikkat etmelisiniz. İlk önce nakit para kullanmayı sevmiyorsanız veya internetten alışveriş yapıyorsanız tabi ki kredi kartı tercih edeceğiniz bir ürün.

İhtiyacınız Var Mı?

İlk önce düşünün. Kredi kartına ihtiyacınız var mı? Eğer varsa, neden var? İlk aşamada kendinize bu soruları sormalı ve akla uygun gelen, mantıklı cevaplar verebilmelisiniz. Yoksa sizde, borçlarından dolayı zarar eden o kişilerden olabilirsiniz.

Kredi Kartı Ücreti

Daha önce söylediğimiz gibi, kredi kartı alternatif bir araç olduğu için, bankalar bu kartlara yıllık bir miktar para talep edebilirler. Sizin için en uygun fiyatlı veya ihtiyacınız olan miktarda kredi kartını seçmeye özen göstermeli ve dikkat etmelisiniz.

Limit Miktarı

İhtiyacınız olan miktarın, çok altında ya da çok üstünde limitleri olan kredi kartlarını kullanmamaya da dikkat etmelisiniz. Sonradan sorun yaşamamak için, önceden kendinize bir miktar belirlemeli ve aylık ödeme gücünüzü aşmayacağından, miktarın sizi zor durumda bırakmayacağından emin olmalısınız.

Kredi Kartının Özellikleri

Kredi kartı hakkında ufak çaplı araştırmalar yapmalı ve size uygun olan kartı seçmelisiniz. Mesela eğitim için veya yolculuk için harcamalar yapıyorsanız, bunlara puan veren kartlar tercihinizde olmalı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 1 Şubat 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.