Kredi Borcumu Ödeyemiyorum? Ne Yapmalıyım?

12 başvuru
1.909 okundu

Acil ihtiyaç durumlarında çekilen krediler her ne kadar hayatı rahatlatsa da birden fazla çekilen ve plansız kullanılan kredilerin ödemesi bir o kadar insanları zor duruma düşürmektedir. Kredi borcunun zamanında ödenmemesi ve buna bağlı olarak ta yasal takibe girilmesi birçok kredi mağdurunun ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Kredi borcunun ödenmemesi nedeni ile birçok icra uygulanmakta ve eğer ki borç karşılanmazsa hapis cezasına varan uygulamalar başlatılmaktadır. Peki, kredi borcumu ödeyemiyorum? Ne yapabilirim? Şeklinde araştırmaları olanlar neler yapabilir?

Borç Yapılandırması

Eğer ki birden fazla yere kredi ödemeniz varsa borç yapılandırma işlemi uygulayabilirsiniz. Sabit gelirinizin olduğu bankaya girerek borç yapılandırma kredisi kullanmak istediğinizi beyan edebilirsiniz. Hiç bir banka müşterisini kaybetmek istemeyecek için gerekli teminatlar gösterilmesi üzerine yeni kredi kullanma imkânı sağlanmaktadır. Tüm borçları kapsayacak yeni bir kredi çekilerek uygun vade imkânı ile taksitlendirilebilir. Vade ödemeleri az olması nedeni ile ödemelerde sorun olmayacaktır. Ak Bank, Vakıf Bankası, Ziraat Bankası, Şeker Bank, İş Bankası 2018 yılı itibari ile uygun faiz oranı ile yapılandırma kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır.

İpotekli Kredi Kullanma

Müşterisi olunan banka borç yapılandırma kredisi vermiyorsa bankanıza herhangi bir mal varlığınızı kefil olarak gösterebilir ve borçlarınızın tamamını kapsayacak yeni kredi çekebilirsiniz. BU durumda da uygun faiz oranı ve uzun vade demeleri ile borçlarınız kapatıldığı gibi yeni kredi vade ödemeleri de kolaylaşacaktır.

Bankalar ipotek gösterilen mal varlığının yüzde 75 i kadar ipotek kredisi imkânı sağlamaktadır. Eğer ki ipotek gösterilen mal varlığı borçların tamamını karşılamıyorsa, bankadan ikinci bir ihtiyaç kredisi çekilebilir ya da herhangi bir kefil gösterilerek limit yükseltme işlemi yapılabilir.

Başka Bankadan borç Kapatma Kredisi Alma

Müşterisi olunan banka borç yapılandırma kredisi vermek istemezse, başka bankaya gidilerek borç kapatma kredisi çekilebilir. Uygun vade ödemeleri ile borçlar kolaylıkla ödenebilir. Borçlarımı ödeyemiyorum ne yapmalıyım? Şeklinde soruları olanlar müşterisi olduğu banka dışından borç yapılandırma kredisi çekebilir.

Vakıf Bank, İş Bankası, Halk Bankası, En para borç yapılandırma kredisi veren uygun bankalar arasında yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 28 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum? Ne Yapmalıyım? (12 Başvuru)