KOSGEB 50.000 TL ve 100.000 TL Hibe Şartları Nelerdir?

175 başvuru
47.833 okundu

KOSGEB 50.000 TL Hibe Başvurusu ve 100.000 TL faizsiz kredi imkanı ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bu karşılıksız kredi ve faizsiz kredi başvurusu için yapmanız gerektiğini detaylıca inceledik. Genç girişimcilerin hayata atılması ve kendi işlerini kurmaları için geri ödemesiz devlet desteği verilmektedir.

KOSGEB 50.000 TL Hibe Şartları Değişti

KOSGEB 50 bin TL hibe şartları artık daha yumuşak bir hal almış durumdadır. Yeni düzenleme neticesinde başvuru sürecindeki bir takım teferruatlar değişime uğramıştır. Değişen şartların en önemlilerinden birisi de girişimcilik sertifikası‘dır. Bahsi geçen sertifika artık KOSGEB için bir ön şart olarak sunulmamaktadır. Bilindiği gibi 1 şubat 2017 tarihinden önce KOSGEB onaylı girişimcilik sertifikası ön koşullardan biriydi.

Bir diğer olumlu değişim ise iş yeri açmadan KOSGEB’e başvuru da bulunmak. Artık iş yerinizi açıp ve iş yeriniz için bir takım harcamalar yaptıktan sonra KOSGEB’e başvuruda bulunmanıza gerek kalmamıştır. Bir girişimci adayı 3 başvuru hakkına sahiptir. Mevcut iş yeri olan ve devletten faizsiz kredi desteği almak isteyen vatandaşlarımı KOSGEB Faizsiz Kredi yazımızı okuyabilirler. 2 yıl geri ödemesiz kredi detayları bu yazımızda mevcuttur.

Kurula sunacağınız projenizin büyük oranda kabul görebilmesi için; işletmenin sürdürülebilirlikkarlılık ve potansiyel sektörel fırsatlar gibi detayları titizlikle incelenir. Kurula sunduğu işletme projesi kabul gören girişimcilerin 90 gün içerisinde iş yerlerini kurmaları gerekmektedir. Akabinde KOSGEB sistemine kaydını yaptırmalı ve taahhütnameyi imzalaması şarttır. Aksi halde belirlenen süre içerisinde iş yerini kurmayan girişimcilerin başvurularının reddedileceği belirtilmiştir. 1 ocak 2018 tarihinden itibaren KOSGEB başvuruları iş yeri açımından önce olacaktır. İş Yeri Açma Kredisi Veren 9 Bankayazımızda düşük faizli kredilere göz atabilirsiniz.

KOSGEB 50.000 TL Hibe, 100.000 TL Faizsiz Kredi Başvurusu

50 BİN TL hibe ve 100 BİN TL Faizsiz kredi başvurunuzu bulunduğunuz ildeki veya ilçedeki KOSGEB merkezinden yapabilirsiniz. İş kurmak isteyen yeni girişimcilere 50 BİN TL geri ödemesiz destek verilir. Akabinde bu tutarın yetmediğini düşünüyorsanız bir başvuru daha yapabilirsiniz. Yapacağınız ikinci başvurunuzda ise 100.000 TL faizsiz kredi alırsınız. Bu faizsiz kredinin ödemesine 2 yıl sonra başlarsınız. Bankaların girişimciler için verdiği faizli kredilerin aksine tamamen geri ödemesiz bu hibe bir çok kişiye verilmektedir. Yapmanız gereken tek şey, kurulun uygun göreceği bir mantıkta iş yeri planı yapmanızdır.

Daha Kolay Kabul Edilen Kişiler;

 • Kadın girişimciler
 • Gaziler
 • Birinci derecede şehit yakını
 • Engelli vatandaşlarımızdır.

 

KOSGEB’in Destek Verdiği Sektörler 2018

 1. MADENCİLİK VE TAŞ OCAKÇILIĞI
 2. İMALAT
 3. ELEKTRİK, GAZ, BUHAR VE İKLİMLENDİRME ÜRETİMİ VE DAĞITIMI
 4. SU TEMİNİ; KANALİZASYON, ATIK YÖNETİMİ VE İYİLEŞTİRME FAALİYETLERİ
 5. İNŞAAT
 6. TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET; MOTORLU KARA TAŞITLARININ VE MOTOSİKLETLERİN ONARIMI
 7. ULAŞTIRMA VE DEPOLAMA
 8. KONAKLAMA VE YİYECEK HİZMETİ FAALİYETLERİ
 9. BİLGİ VE İLETİŞİM
 10. FİNANS VE SİGORTA FAALİYETLERİ
 11. MESLEKİ, BİLİMSEL VE TEKNİK FAALİYETLER
 12. İDARİ VE DESTEK HİZMET FAALİYETLERİ
 13. KÜLTÜR, SANAT, EĞLENCE, DİNLENCE VE SPOR
 14. DİĞER HİZMET FAALİYETLERİ
 15. Listenin detayları ve alt iş alanlarını görmek için desteklenen iş alanları bağlantımıza bakabilirsiniz.

 

Destek Bileşenleri Ödeme Şekli Limit
İşletmenin ilk Kurum Desteği Geri Ödemesiz 2.000 TL
İş yeri için gerekli ofis eşyası, makine, teçhizat giderleri için Geri Ödemesiz 18.000 TL
Diğer işletme giderleri için Geri ödemesiz 30.000 TL
Faizsiz ek kredi desteği Geri ödemeli (2 yıl sonra) 100.000 TL

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri

KOSGEB birimlerinin oluşturduğu kurslar başta olmak üzere. KOSGEB ile ortak bir takım kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen eğitimlerdir. Buna ek olarak üniversite mezunu girişimcilerimiz eğitim dönemlerinde aldıkları girişimcilik dersi de geçerli olmaktadır. Toplamda 32 saat süren girişimcilik eğitimleri tamamen ücretsiz verilmektedir.

Eğitimlerin girişimcilere verilmesinin nedeni,  başarıyı yakalayabilecek işletmelerin kurulması amacıdır. Kurs içeriğinde; girişimcilerin iş yürütebilme, kurdukları işte beceri sahibi olma gibi yetileri kazanması amaçlanmıştır. Kurs nihayetinde kurmak istedikleri iş için yeni ve geniş bakış açıları kazandırmak amaçlanmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
İlan Tarihi: 26 Ağustos 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (12 oy verildi, ortalama: 4,67 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

KOSGEB 50.000 TL ve 100.000 TL Hibe Şartları Nelerdir? (175 Başvuru)

1 20 21 22