Kolay Yoldan Kredi Almak

1 başvuru
1.941 okundu

Yüksek maaş, ev, araba gibi kendinize ait mülkünüz olsa dahi sadece varlığınıza güvenerek bankalardan kredi almaya gidiyorsanız kredi alamadan dönebilirsiniz. Bankalardan kredi alabilmek için en önemli şey kredi notudur.

Mal varlığınıza bakmadan evvel ödeme alışkanlıklarınızı, kredi kullanım yoğunluğunuzu ve bankalarda açık ne kadar kredili hesabınız olduğu kredi notunuzu belirlemektedir. Kredi notunuz ilk kriterlerden biri olduğu için yüksek olup olmadığını kontrol etmeniz önemli.

Kredi Notum Neden Önemli?

Geliriniz ile rahatlıkla ödeyebileceğiniz miktarda bir kredi çekiyor olsanız bile bankalar düzenli bir şekilde taksitlerinizi ödemenize ikna olmalıdır. Bu sebeple kredi notu önemlidir. Özellikle yasal takibe asla düşmemeye özen gösterin. Yasal takibe düşmeniz halinde kara listeye alınır ve kredi almanız imkânsız olur.

Notumu Nasıl Yükseltirim?

Kredi notunuzu yükseltmek için öncelikle geciken ödemeniz varsa hemen borcunuzu kapatın. Bundan sonrası için zamanında ödemeleri yapmanız puanınızı süratle yükseltecektir. Notunuz ne kadar yüksek olursa daha düşük faiz oranları ile kredi kullanmanız kolaylaşır.

Sadece Kredi Notumun Yüksek Olması Yeterli mi?

Kredi notunuz yüksek olsa bile tek başına yeterli değil. Bankalar düzenli olarak bir işte çalışıp çalışmadığınızı ödenen sigorta primlerinizden kontrol ederek karar verir. Sürekli iş değiştiren birine kredi vermekte çekinceli davranırlar. Kredi notunuz düşük veya düzenli bir işiniz yoksa kredi almanız zor, ancak imkânsız değil.

Size kefil olacak kredi notu yüksek birini bankaya götürmeniz kredi almanızı kolaylaştırır. Aynı zamanda ev, araba gibi ipotek ettirebileceğiniz mülkünüz varsa kredi notunuz çok düşük değilse kredi almanızı kolaylaştırır. Maaş müşterisi olduğunuz banka size daha düşük faiz oranıyla, daha kolay kredi verebilir. Bu sebeple eğer kredi almayı düşünüyorsanız öncelikle maaş müşterisi olduğunu bankaya başvurmak daha doğru bir karar olur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
İlan Tarihi: 16 Şubat 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Kolay Yoldan Kredi Almak (1 Başvuru)

  1. Ben kredi borcumu ödedim maaşımı garanti bankasında alıyorum 14 ay dır çalıyorum ama kredi çekemiyorum sicil bozuk borçlarımı kapattım kredi çekebilirimiyim