Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

başvuru yok
566 okundu

Bankalar müşterileri için konut alımında bir takım kolaylıklar sağlamaktadır. Konut kredilerinde bankalar tarafından müşteriler için özel olarak sunduğu kriterler vardır. Müşterilerin bazı yüksek kredi taleplerinde taşınmaz malların ipotek istenmekte veya kefil gösterilmesi istenmekte. Bu taşınmaz mallar ise ev, araba, dükkan, arsa olabilir. Bankaların bir diğer kriteri ise kredi notudur.

Bankacıların ilk önceliği bu kriter olmakta. Eğer kredi notunuz düşük ise kefilsiz kredi almanız zorlaşacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması her zaman sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Ayrıca kredi talepleri gene evin fiyatı, vade süresi, kredi çeken bireyin yaşına göre de olmaktadır. Kefilsiz kredinin diğer bir avantajı ise kefil olabilecekler için büyük bir psikolojik rahatlama sağlamakta. Her ne kadar düzenli bir ödeme yapılsa bile kefil sahibini stres altına sokmakta. Bu sistem ile kefil olabilecek bireye büyük bir yarar sağlamakta.

Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankaların Kredi Verme Koşulları

Bankalar kefil olmadan konut kredisi talep eden müşterilerine alacakları konutunun değerinin yüzde 75’ini çekebilirler. Kefilsiz ev kredisi almak isteyen müşterinin vade olarak az ve kendisine ait yüksek bir gelir oranı göstermesi ayrıca kredi notunun yüksek olması daha kolay bir şekilde ev kredisi almasını sağlar.

Kefilsiz kredi tıpkı kira öder gibi bir sistemi olan günümüzde konut alımı için en tercih edilen kredi tercihlerinin başında gelmektedir. Fakat unutulmaması gerekenlerin başında evin değerinin tamamı üzerine kredi çekilmemektedir. Bu kanunen de mümkün değildir. Ancak farklı kredi adı altında bankalardan alıp kredinizi tamamlayabilirsiniz.

Ülkemizde Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

1. Ziraat Bankası 2. Halk Bank 3. Şeker Bank 4. ING Bank 5. Yapı Kredi 6. İş Bankası 7. QNB Finans Bank 8. Vakıf Bank

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 5 Nisan 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.