Kara Listeye Kredi Veren Yerler

22 başvuru
5.467 okundu

Bankalara olan kredi borcunu ödemedikten sonra icralık olan kişiler, kara listeye alınır. Kara listeye alınan bir banka müşterisinin daha sonradan kredi çekebilmesi mümkün olmayacaktır. Bu bakımdan kara listeye giren kişiler için alternatif kredi kurumları önem kazanır. Günümüz finans piyasasını detaylı olarak incelediğimiz zaman kara listeye kredi veren yerler olduğunu görebiliyoruz. Senetle borç para veren faktöring firmaları, kuyumcular ve tefeciler; bu kredi kanallarının en bilinenleri arasında yer alıyor.

Senetle Kredi Nasıl Alınır?

Faktöring adını verdiğimiz çeşitli şirketler, elinizde bulunan günü gelmemiş senetleri sizlerden alarak borç para verebiliyor. Burada temel olarak yapılan iş senet tahsilinin aynısıdır. Elinizdeki senetin gününe daha çok var ise, anlık nakit ihtiyacını gidermek için bu senetle birlikte faktöring firmalarına başvurabilirsiniz. Bu şirketler belirli bir komisyon karşılığında elinizdeki senette borç para verecektir. Devlet tarafından onaylanan faktöring firmalarına başvurarak nakit ihtiyaçlarını güvenle giderebilirsiniz.

Kuyumculardan Nasıl Kredi Alınır?

Kara listede olan bir kişi için kredi kullanmanın en garanti yollarından birisi de kuyumcular olacaktır. Belirli bir senet karşılığı borç parayı veren kuyumcular, genel olarak yakın çevresindeki esnafa bu imkanı sunar. Ancak kuyumcunun yakın çevresindeki bir esnafın önderliğinde başvuru yapan kişiler de rahatça kredisini alabilir. Burada aldığınız kredi nakit para olabileceği gibi, altın da olabilir.

Tefecilerden Borç Almak Güvenli mi?

Tefecilerden faiz karşılığında borç para almak hiçbir kişi için önerilen bir yöntem değildir. Ancak diğer kredi yollarını deneyerek olumlu bir yanıt alamamış kişiler yine de son çare olarak bu yönteme başvurur. Tefeciler, verdikleri para karşılığında sizlere bir senet imzalatır. Bu senetin yasal olarak hiçbir geçerliliği yoktur. Bu sebeple borcu ödemediğiniz zaman hukuki yaptırım uygulanmaz. Bu sebepten dolayı tefecilerle aranızda belirli husumetler yaşanabilir ve borç, zor kullanılarak tahsil edilmeye çalışılır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
İlan Tarihi: 10 Ocak 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Kara Listeye Kredi Veren Yerler (22 Başvuru)

  1. 12 bin TL emekli birisi için lazım başka bankaya borcu var kendi maaş aldığı bankadan kredi alamıyor o borç olduğu için banka borcunu kaapatip kendi emekli maaşı aldığı bankadan kredi çekerek 2 taksit de tamamı ödenecek