Kara Listeye 25 Bin TL Kredi Veren Bankalar (MUTLAKA DENEYİN)

1 başvuru
314 okundu

Kara liste; birçok tüketicinin korkulu rüyası olan bir tabirdir. Kara listeye düşüldüğü takdirde kredi almak ve kredi kartı sahibi olmak zorlaşmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu; her tüketicinin bankalarla olan ilişkilerini kayıt altında tutmaktadır. Bu sayede, her tüketicinin kayıt sicili oluşmaktadır. Tüketicilerin çekmiş olduğu krediler, kredilerin geri ödenmesi, kullanılan kredi kartları ve geri ödenme sıklıkları, bireysel senetler veya çekler gibi unsurlar; bir tüketicinin bankalarla olan ilişkisini ifade etmektedir. Kısaca ifade etmek gerekirse, bir tüketici, bankalara olan kredi veya kredi kartı borcunu düzenli olarak ödemediği takdirde kara listeye düşer. Bir tüketici, 90 gün içerisinde ödeme yapmazsa hakkında yasal takip başlar. Bu yasal takip sunucunda bankalar, alacaklarını avukatlara devretmiş olur ve siz de kara isteye alınmış olursunuz. Kara listeye alınmanız, Merkez Banaksı tarafından gevrekleştirilir ve 5 yıl boyunca bul iste, sicilinizden temizlenmez. Kara liste, aslında sicil bozulmasının halk dilindeki adıdır siciliniz bozulduğunda, bankalardan kredi almanız çok zor hale gelecektir. Ancak bazı koşulları yerine getirdiğinizde, bazı bankalardan kredi almanız mümkün olabilir. Kara listeye 25 bin TL kredi veren bankalar ve istedikleri koşullar hakkında detaylı bilgi verelim;

Kara Listeye 25 Bin TL Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Kara listeye kredi veren bankalar var mı sorusu, bu sorunu yaşayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu noktada şunu ifade etmek gerekir; bir kişinin kara listeye düşmüş olması, onun yasal takip altında olduğunu gösteren bir detaydır. Bu yüzden, hiçbir banka, yasal takipte olan tüketicilere kredi vermez. Kara listeye 25 bin TL kredi veren bankalar var mıdır sorusunun cevabı, kesinlikle hayırdır. Kara listede olan bir kişinin kredi alabilmesi için ilk olarak kara listeden çıkması gerekir. Kara listeden çıktıktan sonra bir kişinin yapacağı kredi başvuruları değerlendirmeye alınır. 25 bin TL gibi oldukça yüksek bir rakamın kara listede olan tüketicilere verilmesi söz konusu bile olamaz.

Kara Listeden Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler

Kara listeye 25 bin TL kredi veren bankalar maalesef bulunmamaktadır. Bu yüzden, kara listede olan kişilerin ilk etapta kara listeden çıkması gerekir. Bunun için tüketicinin ivedilikle borcunu ödemesi şarttır. Borcunun tüm miktarını ve yasal faizini ödeyen bir tüketici; borcu yoktur yazısını aldıktan sonra kara listeden çıkma şansına sahip olur. Bu noktada, tüketicilerin bir dönem kara listeye girdiklerin bilgisinin en az beş yıl boyunca bankalar tarafından görüntülenebileceği konusunda haberdar olması gerekir. Bunun yanı sıra, kara listeden çıkmak isteyen tüketicinin bankalarla olan ilişkisini düzenlemek adına limiti düşük kredi kartları kullanması ve ödemelerini düzenli yaparak kredi notunu yükseltmesi tavsiye edilmektedir.

Kara Listeden Çıktıktan Sonra 25 Bin TL Kredi Almak

Kara listeden çıktıktan 25 bin TL kredi almayı düşünen bir tüketicinin maaş hesabının olduğu bir bankaya başvuru yapması tavsiye edilir. Maaş müşterisi olunan banka, tüketicinin düzenli bir geliri olduğunu görecektir. Bu noktada, tüketicinin kendi bankacılık ürünlerini kullanmasına izin verecektir. Kara listeden çıkan tüketicilerin her bankaya kredi başvurusunda bulunması yanlış olacaktır. Tüketicinin kredi almak için bir bankayı seçmesi gerekir. Seçtiği bankayla olan ilişkilerini geliştirmek adına mevduat hesabı açması veya faturaları için otomatik ödeme talimatı vermesi; kredi notunun yükselmesi adına olumlu aktiviteler olacaktır.

Kara Listeden Çıkanların 25 Bin TL Kredi Alabileceği Bankalar

Kara listeye 25 bin TL kredi veren bankalar yoktur. Ancak, kara listeden çıkan tüketicilerin 25 bin TL kredi alabileceği birçok banka bulunmaktadır. Örneğin, Aktifbank, N Kolay Kredi uygulaması sayesinde kredi notunu dert etmeden neredeyse her başvurana kredi vermektedir. Bunun yanı sıra, QNB Finansbank ve dijital bankacılık şubesi Enpara.com’dan 25 bin TL kredi almak oldukça kolaydır. Üstelik bu iki bankanın uyguladığı faiz oranları, diğer bankalara kıyasla çok daha düşüktür. Ayrıca, Ziraat Bankası; oldukça uygun bir faiz oranıyla kredi vermektedir. Akbank Direkt Kredi sayesinde de gelir belgesi olmadan kredi almak mümkün olmaktadır.

Kara listeye 25 bin TL kredi veren bankalar ve kredi özellikleri;

Garanti Bankası kara listede olan kişilere kredi sağlayan banklardan biridir. Bu bankadan kredi alabilmek için yanınızda bir kefil götürmeniz gerekir. Banka gerekli gördüğü durumlarda, teminat olarak ipotek de isteyebilmektedir. Ancak 25.000 lira için genellikle ipotek istenmez. Bu bankadan 25.000 lira krediyi 60 ay vade ile almak istediğinizde aylık faiz oranınız %1,99’dan başlayacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 788,32 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 47.299,16 lira olacaktır.

ING Bank, kara listede olan kişilere kredi verebilen bir diğer bankadır. Ancak bu bankanın fiaz oranları kişilerin kredi notuna göre değerlendirildiği için, kara listede olan kişiler yüksek faizden kredi kullanacaklardır. Ayrıca yanınızda bir kefil bundurmanız şartı ile ING’den kredi alabilirsiniz. Bu bankadan 25.000 TL kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde kredinin aylık faiz oranı %1,69’dan başlayacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 724,08 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 43.576,24 lira olacaktır.

QNB Finansbank, kara listeye kolay kredi sağlayan bir bankadır. Bu bankadan kredi alabilmek için kredi notunuz 900 olması yeterlidir. Bu bankadan 25.000 lira kredi almak istediğinizde ve vadesini 60 ay olarak belirlediğinizde, kredinizin aylık faiz oranı %1,49’dan başlar. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 682,76 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 41.097,00 lira olacaktır.

Enpara, kara listedekilere masrafsız olarak kredi sunan bir bankadır. Bu bankadan kredi alabilmeniz için sigorta primlerinizin ödeniyor olması ve aylık düzenli bir gelirinin olması yeterlidir. 25.000 lira olan kredinizi enpara.com üzerinden 60 ay vade ile çekmek isterseniz aylık faiz oranı %1,76 olur. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 738,83 lira olacaktır. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 44.330,01 lira olur.

Kara listeye 25 bin TL veren bankalar arasında Denizbank da bulunmaktadır. Bu bankadan 25 bin lira olan kredinizi 60 aya kadar vade ile almanız mümkündür. Banka bu krediyi verebilmek için kefil ya da ipotek isteyebilir ancak 50 bin liranın altındaki tutarlar için Denizbank tarafından genellikle ipotek istenmez. Bu bankadan 25 bin lira olan kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde ödeyeceğini aylık faiz oranı %2,20 olacaktır. Krediye ödeyeceğiniz aylık tutar 834,82 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı ise 50.089,49 lira olur.

İş Bankası da kara listeye girmiş olan ve kredi sicili bozuk olan kişilere kredi sağlar. Bu bankadan bu koşullar altına kredi alabilmeniz için aylık gelirinizin olması ve son altı aylık sigorta primlerinizin ödenmiş olması gerekir. 25 bin lira kredi almak için de yanınızda bir adet kefil bulundurmanız istenecektir. Bu bankadan 25 bin lira olan krediyi 60 ay vade ile almak istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 736,72 lira olur. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,75’den başlayacak ve kredi notunuza göre değişecektir. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar ise 44.203,20 lira olur.

Kara listeye kredi veren bankaların istedikleri koşullar nelerdir?

Kara listeye kredi veren bankalar kredi verecekleri kişilerde bazı koşulların bulunmasını isterler. Kara listedeyseniz, kredi almanız oldukça zordur. Ancak bankaların istedikleri koşulları sağladığınızda, kolayca kredi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıdaki şekilde sıralanabilir;

  • İlk olarak kredi başvurularınızı bir banka şubesinden yapmalısınız. Bu bankayı daha önce çalıştığınız ya da şu anda çalışmakta olduğunuz banka olarak seçmeniz, faydalı olacaktır.
  • Kredi başvurusu yapmadan önce banka yetkilisi ile görüşmeli ve size kredi verip vermeyeceğini sorgulamalısınız. Ayrıca aylık gelirinize göre ödeyebileceğiniz tutarda krediye başvurmanız gerekir.
  • Kredi başvurusunda bulunurken yanınızda bir adet kefil ve ipotek yerine geçebilecek ev ya da iş yeri tapusu götürmeniz gerekir.
  • Aylık gelirinizin olması, ödemelerinizi düzenli olarak yapabileceğinizin en büyük kanıtıdır. Bu nedenle aylık düzenli geliri olan kişiler, kara listede olsalar bile kredi başvurusu yapabilirler.
  • Bu şartlar altında kredi alabilmeniz için aynı zamanda son altı aylık sigorta primlerinizin de ödenmiş olması gerekir.
  • Başka bankalara olan borçlarınızı kapatmış olmanız da gerekir. Çünkü aylık gelirinize göre ödeyebileceğiniz bir borç limitiniz vardır ve bu limiti aşmamamız halinde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer başka banklara borçlarınız varsa ve toplam borç limitini aşıyorsa, kredi almanız mümkün değildir.

Kara listeye kredi veren diğer bankalar hangileridir?

Yukarıda saydığımız bankaların dışında kara listeye kredi veren başka bankalarda bulunmaktadır. Sizlere bu bankalar ve kredi özellikleri hakkında detaylı bilgi verelim;

İş Bankası kara listeye kredi;

İş Bankası kara listede olan kişilerden maaş bordrosu veya gelir yazısı, hizmet dökümü belgesi ve ipotek karşılığında kredi sunar. Bu bankadan, bu koşulları sağladığınızda 100.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz. Bu bankadan 100.000 lira almak istediğinizde ödeyeceğiniz faiz oranı %1,24 olur. Bu oran, kredi notu yüksek olan kişiler için geçerlidir. Kara listede olan kişilerin faiz oranı banka tarafına belirlenecektir. Bu faiz oranında ve 60 ay vadede ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 2.531,52 lira olur. Bu krediye geri ödenecek toplam tutar ise 151.890,84 liradır.

Aktif Bank kara listeye kredi;

Aktif Bank, kredi notuna önem vermeyen bir bankadır. Kara listede olsanız bile aylık düzenli geliriniz varsa ve sigorta primleriniz ödeniyorsa, bu bankadan 30 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. 60 ay vadede 30 bin lira için ödeyeceğiniz faiz oranı %1,89 olur. Bu krediden 150 TL tahsis ücreti alınır. Krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 919,94 lira olur.

Vakıfbank kara listeye kredi;

Vakıfbank, kara listeye kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankadır. Bu bankadan 125 bin liraya kadar kredi alanız mümkündür. Ancak kredinizi almak için ipotek ve kefil teminatlarını bankaya vermeniz istenir. Vakıfbank kredi faiz oranları, müşterilerin kredi notuna göre değişecektir. Kredinizi alırken hayat sigortası ve dosya masrafı ödersiniz.

Alınacak olan dosya masrafı tutarı, kredi tutarının binde beşi kadar hesaplanır. Hayat sigortası masrafı ise kredi tutarına, krediyi çeken kişinin cinsiyetine ve yaşına göre değişecektir. Kredi vadesi de hayat sigortası masrafını etkiler. Hayat sigortanız, Vakıfbank tarafından 3 yıllık kredi çekiyorsanız 3 yılık yapılacaktır.

Bu bankanın kredilerinden 3 bin liradan 125 bin liraya kadar faydalanma imkânınız bulunmaktadır. Kara listede olan kişilerin bu bankadan kredi almak için başvurularını, banka şubelerinden yapmaları gerekir. Vakıfbank, kara listedekilere kredi verirken aylık gelirin yeterli olması ve başka bankalarda borç olmaması koşullarına bakmaktadır. Yani icralık olan ve henüz ödemediğiniz borlarınız varsa, bu bankadan kredi alamazsınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
İlan Tarihi: 13 Aralık 2019
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Kara Listeye 25 Bin TL Kredi Veren Bankalar (MUTLAKA DENEYİN) (1 Başvuru)