İstanbul’da Senetle Kredi Veren Yerler

49 başvuru
4.484 okundu

Ülkemizde ticaretle uğraşan ve esnaflık yapan kişiler daima sıcak paraya ihtiyaç duyarlar. Ticarette işlerin uzun vadeli çek ya da senetler ile yapılması nakit ihtiyacını her zaman ön plana çıkarır. Çeşitli nedenlerle birçok firmanın banka kredi notları düşüktür ve bankalardan kredi çekmek istediklerinde sorunlar ile karşılaşmaktadırlar.

Bankalardan düşük kredi notu nedeniyle para alamayanlar, büyük kuyumcular, danışmanlık hizmeti veren firmalar, faktoring firmaları gibi yerlerden senet karşılığında belirli komisyon karşılığında kredi çekebilmektedirler. Kredi işlemlerinden başka kişi ya da firma adına olan çek veya fatura tahsilat işlemlerini de yapmaktadırlar. İstanbul bölgesinde senetle kredi imkanı sağlayan çok sayıda kuruluş bulunmaktadır.

Senetle Kredi Alma

İstanbul bölgesinde faaliyetleri bulunan esnaflar para ihtiyaçları için çeşitli kredi imkanlarından faydalanmak isterler ancak çoğu zaman bankalar esnaflara kredi vermezler. İş piyasasında rakipleri ile rekabet edebilmek için nakit paraya ihtiyaç duyan esnaf, işlerini sürdürebilmek için senet karşılığı, komisyonlu olarak kredi imkanı sunan çeşitli kişi ya da kuruluşlardan para alırlar.

İstanbul’da faktoring adı altında bu tür işlemleri yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Faktoring firmaları BBDK tarafından denetlenmekte ve işlemlerini yasal zemin üzerinde yürütmektedirler. İşlemlerini yasal olarak yürüten faktoring şirketleri bulundukları şehrin dışındaki diğer şehirlerdeki firmalara da kredi imkanı sunmaktadır. Bu firmalar müracaatınız sonucunda sizin hakkınızda inceleme yaptıktan sonra ne kadar kredi sağlayacaklarını sizlere bildirirler.

Tavsiye Edilen Faktoring Şirketleri

İstanbul ilinde bulunan esnaflar nakit para ihtiyaçları için senet karşılığında kredi alabilecekleri şirketler olarak en başta, Yaşar Faktoring ve Şeker Faktoring şirketleri gelmektedir. Bu şirketler hizmet verebilmek için Cumartesi ve Pazar günleri dahil çalışmaktadırlar. Faktoring şirketleri dışında aynı şekilde komisyon ve senet karşılığında bazı büyük kuyumcularda esnaflara kredi imkanı sunmaktadır. İnternet üzerinden hizmet veren çok sayıda kuruluş da bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi olan esnaf kuruluşların sunmuş olduğu şartları ve komisyon oranlarını dikkate alarak istediği yerden nakit para ihtiyacını karşılayabilir.

Senet Karşılığında Nasıl Alınır?

Senet karşılığı para veren firmalar, danışmanlık şirketleri, kuyumcular, tefeciler, faktoring şirketleri gibi kuruluşlardan oluşmaktadır. Faktoring firmaları haricinde bulunanlar BBDK bünyesinde yer almazlar. BBDK bünyesinde bulunan kuruluşlar için her hangi bir garanti verilemez. Bu kuruluşlar peşin komisyon ile çalışır ve güven konusunda sorun oluşturmaktadırlar. Bu kuruluşlardan senet karşılığında para alınacak ise paranın mutlaka elden nakit olarak alınması tavsiye edilmektedir. Şehir dışında bulunan esnaflarında kendilerine zaman ayırarak paralarını elden almak için gelmeleri tavsiye edilmektedir.

Başvurular

İstanbul’da senetle kredi veren şirketlere internet üzerinden çağrı bırakılabilir. Çağrı üzerine bu firmalar sizin ile irtibat kuracaktır. İrtibat sonrası karşılıklı olarak yapılacak sözleşmeye göre nakit ihtiyacı giderilebilir. Yapılan sözleşmede kredi miktarı ve geri ödeme şekli taksit sayısı ya da son ödeme tarihi belirlenir.

Yaşar Faktöring

Ülkemizde yasal olarak hizmet veren Yaşar Faktoring şirketi birçok ilde şubesi bulunmakta ve merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Yaşar faktoring şirketi, ihtiyaç duyduğunuz kredinin büyüklüğü ve vadesi için herhangi bir fark bulunmadan tüm işlemler için aynı kalitede hizmet sunmaktadır. Kredi için yapılan müracaatlar sonucunda yarım saat gibi bir süre içerisinde işlemleriniz tamamlanarak paranız hazırlanmış olur.

Faktoring şirketleri fazla evrak istemezler, kimlik, çek ya da fatura ile işlem yapabilmektedirler. Yaşar faktoring ve benzeri kuruluşlar, şirket yapısına fazla önem vermezler, sadece talep edilen kredi ihtiyacını karşılamaya çalışırlar. Talep edilen nakit ihtiyacını talep edildiği oranda karşılarlar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
İlan Tarihi: 8 Mayıs 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

İstanbul’da Senetle Kredi Veren Yerler (49 Başvuru)

1 4 5 6