İş Bankası Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

başvuru yok
259 okundu

Sahip olunan paraları eskiden kişiler yastık altlarında saklamakta ve biriktirmekteydi. Fakat zamanla bu durumun güvenilir olmadığını, kayıpların ve hırsızlık olaylarının yaşanabileceğini kişiler fark etti. Bunun sonucunda da ortaya bankaya para yatırma gibi bir kavram çıktı. Çoğu banka insanların paralarını yatırabilmeleri amacıyla hesap açma imkânı sunmaktadır.

Bu banka çeşitlerinin en başında da İş Bankası bulunmaktadır. İş Bankası yatırım hesabı nasıl açılır sorusu da herkesin aklını kurcalar. İş Bankası, birden fazla yatırım hesabı alternatifini kişilere sunar, bu sayede ister sadece para saklanmasını, ister vadeli hesaplarla para saklanırken kazanma olanaklarını kişilere sağlar.

İş Bankası İle Yatırım Hesabı Açmak İçin Kişilerin Yapması Gerekenler

Yatırım hesabı açmak için İş Bankasını tercih edecek kişiler öncelikle kendi yaşadığı ile en yakın İş Bankası merkezine başvurmalıdır. Hangi şube olduğu fark etmeksizin başvuru yapılabilir yalnızca kişilerin on sekiz yaş üstü olup olmaması oldukça önemlidir. Çünkü on sekiz yaşının altındaki kişiler tek başlarına yatırım hesabı açma işlemlerini gerçekleştiremezler, velileri ile başvurmaları gerekmektedir.

Kişi eğer velisi ile gidiyorsa velisinin ve kendisinin, tek başına gidiyorsa da kendi kimliği ile başvurur. İş Bankası nasıl yatırım hesabı açılır sorusuna verilecek uygun cevap kimliktir. Kişi kimliği ile oluşturacağı yatırım hesabını banka memuruna bildirir. Ardından sözleşme imzalanarak banka hesabı açılmış olur. Hesap açtıran kişiye kartı on dört gün içerisinde ulaştırılır.

İş Bankasında Açılabilecek Yatırım Hesabı Çeşitleri

İş Bankasında nasıl yatırım hesabı açılır? sorusunun ardından hangi yatırım hesabını açtırmam daha avantajlı sorusu da kişilerin merakı arasındadır. Normal yatırım hesabı açılabilir, bireysel veya kurumsal hesap açılabilir, kredili mevduat hesabı açılabilir. Eğer kişi parası saklanırken kazanmak istiyorsa kredili mevduat hesabını seçmek en doğrusu olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 22 Ocak 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.