İnternet’ten Kredi Kartı İle Alışveriş Güvenli Mi?

başvuru yok
86 okundu

İnternet ticaretiyle uzun yıllardan beridir içli dışlı olan ülkemiz, bu alanda her ne kadar pek çok güvenlik sistemi oluşturmuş olsa da insanların kafalarındaki soru işaretlerini hala daha tam anlamıyla gidermiş değildir. Bunun sebeplerini elbette ki yalnızca oluşturulan güvenlik sistemlerinin tatmin edemeyişine bağlamak yanlış olacaktır.

Ne var ki sipariş edilen ürünlerin kimi zaman hasarlı gelmesi, güvenilirliği tam anlamıyla sağlıklı olmayan sitelerden yaptığımız internet alışverişlerinde karşılaştığımız sorunlar, ürünlerin geç gelmesi ve daha pek çok sorunun ortaya çıkması, kafalarda oluşan soru işaretlerinin tam anlamıyla giderilmemesinde ki öteki sebeplerdendir; ancak her ne kadar bu tür sorunlarla karşı karşıya kalınsa da kendini ispatlamış sitelerden yapılan alışverişlerdeki güveninirlik, sipariş edilen ürünleri genel anlamıyla eksiksiz ulaştıran ulaşım imkânları, internetten alışveriş yaparken, özellikle doğru siteler kullanıldığında çok da sorunla karşılaşılmadığının da kanıtlarındandır.

Güvenilir İnternet Siteleri Nasıl Seçilir?

Bu konuda pek çok yöntem kullanılmaya açık olsa da, güvenilir diyebileceğimiz internet siteleri genel itibariyle ismen kendini kanıtlamış markalardan oluşur. Şikâyet oranının az olduğu, insanların hem sıkça tercih ettiği hem de güvendiğini kuşku duymadan belirttiği sitelerin kullanılması, kredi kartı gibi bilgilerimizin güvenilir çerçevelerde kalması için yeterli bir yöntem olarak gösterilebilir; ancak her ne kadar güven seviyesini bu yöntemleri kullanarak yukarılara taşısak da, tam anlamıyla sorunların ortadan kalktığını hiçbir zaman için de söyleyemeyiz.

İnternet Alışverişi Esnasında Karşılaştığımız Hangi Sorunu Ciddiye Almalıyız?

Genel itibariyle kredi kartı bilgilerimizi kullanarak gerçekleştirmeye çalıştığımız internet alışverişlerinde, hiçbir zaman için kredi kartı şifremiz istenemez. Kredi kartı şifresinin istendiği bir sitenin güvenilir olmadığına pekâlâ emin olabilirsiniz. Ayriyeten alışveriş yaptığımız sitelerin ulaşım bölümünde kullanılan adres, telefon, e-mail gibi araçların doğruluğunu da her zaman için sorgulamalı ve test etmeliyiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
İlan Tarihi: 5 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.