İnternet Bankacılığı Nedir? Nasıl Açılır?

başvuru yok
127 okundu

İnternet bankacılığı hizmeti bankaların kullanıcıları için oluşturduğu bir kolaylıktır. İnternet bankacılığı sayesinde saatlerce bankada sıra beklemeden EFT/Havale gibi işlemlerinizi kolaylıkla halledebilir, bakiyenizi görebilir hatta kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kısacası internet bankacılığı, işlemlerinizi saniyeler sürebilecek bir hızda yapabilmenizi sağlayan etkili bir teknolojidir. İnternete bağlanabildiğiniz her alanda internet bankacılığından faydalanabilirsiniz. Her bankanın kendisine ait bir internet bankacılığı sistemi bulunuyor. Bu nedenle çalıştığınız banka hangisi olursa olsun internet bankacılığı hizmetinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Müşterisi olduğunuz veya olmak istediğiniz bankaya giderek internet bankacılığı kullanmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Size yardımcı olan görevli, internet bankacılığı uygulamasını hesabınıza tanımlayarak müşteri numaranız ve şifrenizle giriş yapmanızı sağlayabilir. Şubeye gitmek istemiyorsanız bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak internet bankacılığını kullanmak istediğinizi söyleyebilir ve orada oluşturacağınız şifreniz ve hâlihazırda bulunan müşteri numaranız ile birlikte internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığının Avantajları Nelerdir?

İnternet bankacılığını kullanarak eskiden saatler süren işlemleri dakikalar içerisinde yapabiliyor olmanızın muhteşem bir kolaylık olduğu su götürmez bir gerçektir. Hem de bu işlemleri yapmak için ihtiyacınız olan tek şey internet. Ayrıca internet bankacılığı ile yaptığınız işlemlerin masrafını azaltabilir hatta hiç ödeme yapmayabilirsiniz. En güzel avantajlarından biri ise bankalar kapanmış bile olsa işlemlerinizi tek bir tıkla halledebiliyor olmanızdır.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek husus EFT/Havale işlemlerinin belirli bir saatten sonra ertesi güne kalıyor olmasıdır. Örneğin hafta sonunda bu işlemi gerçekleştirmeniz ne yazık ki olağandışıdır.

İnternet Bankacılığının Dezavantajları Nelerdir?

İnternet bankacılığının dezavantajı olarak dolandırıcıların daha kolay ulaşabilmesi olduğunu söyleyebiliriz. Bunu engellemek ise tamamen sizin elinizde. Müşteri numaranız ve şifrenizi kimseyle paylaşmadığınız takdirde dolandırıcıların ağına takılma olasılığınız oldukça düşer.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
İlan Tarihi: 19 Şubat 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.