İkinci El Arabaya Kredi Çıkar Mı?

başvuru yok
122 okundu

Alınmak istenen araba ikinci el olduğundan dolayı bankadan kredi alınmaz diye bir kural söz konusu değildir. Artık bankalar ikinci el araba almak isteyenler için de müşterilerine kredi imkânı sunar. Her zaman olduğu gibi bu krediyi alabilmek için de yine bazı şartlar vardır ve bu şartlar çoğu bankada benzerlik gösterebilir.

İkinci El Araçlarda Kredi Yaş Sınırı

Aynı şartlar altında bankadan ikinci el araç için kredi istenebilir. Ancak bunun için ikinci el aracın yaşının bu krediyi almak için önemli bir rol oynar. Yani bankalarda kullanılan “ikinci el araçlarda kredi yaş sınırı” adında bir terim bulunur. Bu yaş sınırlaması da bankaların isteğine göre farklılık gösterir. İkinci el araç kredileri 5-10 yaş arası araçlar için verilebildiği söz konusudur.

Bankalara Göre Yaş Sınırı

ING Bank ikinci el araç kredisi için 8 yaş sınırını, Garanti Bankası 10 yaş sınırı, Vakıfbank’ta 8 yaş sınırını kullanır ancak Vakıfbank 37-48 ay vadeli krediler için bu yaş sınırını 5 yaşına indirir. Görüldüğü üzere ikinci el araç kredisi için bankalar birbirine yakın yaş sınırı koyar. Ayrıca bazı bankalar ise farklı vade oranlarına göre de yaş sınırında değişiklik yapabilir.

İkinci El Araç Kredisi Şartları

Bu kredinin alınabilmesi için müşterinin finansal durumunun iyi olması gerekir. Krediyi alacak bankanın belirlediği yaş sınırının aşılmamış olması gerekir. İkinci el kredisi için en fazla 48 ay(4 yıl) vadeye varan kredi alınabilir. Bunun yanında alınacak kredinin binde 5’i kadar dosya masrafı alınabilir. Bütün belgeler eksiksiz toplandıktan sonra kefil de bulunması gerekebilir. Bazı bankalar kefilsiz krediyi verir ancak bazı bankalar kefilsiz krediyi vermez.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 7 Nisan 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.