İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019 (Tüm Banka Faizleri)

başvuru yok
479 okundu

Acil paraya ihtiyacı olan kişiler kredi kullanmadan önce bankaların kredi faizlerini karşılaştırarak karlı çıkabilir. Siz de aşağıda bulunan ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 yılı için karşılaştırmasını inceleyebilir, en uygun kredi veren bankaya kredi başvurusu yaparak anında kredisini kullanabilir. Daha önceki yıllarda bireysel kredinin en yüksek vade sayısı 36 aydı ancak 2019 yılında alınan kararla birlikte 60 aya kadar çıkarıldı.

Siz de bu sayfada yer alan tüm bankaların ihtiyaç kredisi faizlerini karşılaştırabilir ve en uygun krediye başvurunuzu yaparak 60 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. 2019 yılına ait güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları karşılaştırmasına aşağıdaki listeden bakabilir ve 10 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesini de öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi faiz oranı – 29 Haziran 2019

 Banka Faiz oranları 10 Bin TL

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Aylık Taksit

İCBC Turkey %1,80 337 TL
İNG %1,82 338 TL
QNB Finansbank %1,84 340 TL
Vakıfbank %1,89 344  TL
CepteTeb %1,89 344 TL
Ziraat Bankası %1,90 345 TL
Halkbank %2,15 366 TL
HSBC %2,15 366TL
Burgan Bank %2,25 374 TL
Akbank %2,29 378 TL
İş Bankası %2,30 379 TL
Yapı Kredi %2,40 387 TL
Denizbank %2,40 387 TL
GarantiBBVA %2,42 389 TL
Odeabank %2,44 391 TL
Şekerbank %2,47 394 TL
Anadolubank %2,52 397 TL
Turkish Bank %2,70 413 TL
Aktif Bank %2,79 422 TL

Yukarıda yer alan ihtiyaç kredisi faiz oranları listesi, bankaların resmi internet adreslerinden alınmış olup, faiz oranları anlık olarak piyasa koşullarına göre ve her kişinin kredi notuna göre değişebilir. Kredi başvurusu yapmadan önce güncel faiz oranını lütfen bankanızda kontrol ediniz.

Yukarıda yer alan bireysel kredi faiz oranları, ilgili bankanın “resmi internet bankacılığı” üzerinde hesaplama araçları kullanılarak hesaplanmış ve bu sayfaya eklenmiştir. Faiz oranlarının yanı sıra 10.000 TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesi de aşağıda yer almaktadır. Kredibankalar.com anasayfasına giderek siz de ihtiyaç kredisi hesaplama yapabilir ve tüm bankaların kredi faizlerine ulaşabilirsiniz.ihtiyaç kredisi Faiz oranları güncel piyasa koşullarına göre anlık olarak değişebileceğinden dolayı kredi kullanmadan önce faiz oranlarını mutlaka kontrol ediniz.

KREDİ BAŞVURUSU YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Günümüzde acil nakit ihtiyaçlarımızı bankalardan kredi çekerek karşılıyoruz. Pek çok kişi kredi başvurusu yaparken genelde her zaman tercih ettiği bankayı kullanmaktadır, ancak bu durum maddi yönden zarar vermektedir. Kredi  başvurusu yapmadan önce ilk olarak kredi bankalar sitesinden faiz araştırması yapabilir, ne kadar kredi çekecekseniz o miktarda hesaplama yapabilir ve en uygun krediyi veren bankanın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu süreçten sonra siz de dilediğiniz bankayı ziyaret ederek kredi başvurunuzu yapabilir ve daha yüksek faiz vermekten kurtulabilirsiniz.

KAÇ AY VADELİ KREDİ KULLAMALI?

2019 yılında kredi vadeleri 60 aya kadar uzatılmıştır. Bu bir çok kişi tarafından olumlu olarak karşılandı ve piyasa hareketlenmeye başladı. Tabi ki borçsuz bir yaşam sürmek daha iyi olacaktır. Eğer ki daha kısa vadelerde ödeme durumunuz varsa kısa vadelerde kredi çekmelisiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce bütçenizi, aylık gelir ve giderinizi kontrol etmeli ve vadeyi bu doğrultudabelirlemelisiniz.

KREDİ NOTU KAÇ OLMALI?

İhtiyaç kredisi çekmeniz için sicilinizin düzgün, geçmiş ödemelerinizin düzenli ve kredi notunuzun de iyi seviyede olması gerekmektedir. Her banka için kredi kullanma şartları farklılık gösterse de genellikle kredi notunuzun 1300 ve üzerinde olması kredi çekmeye elverişli olduğunuzu göstermektedir.

KREDİ BAŞVURUSUNU NEREDEN YAPMALI?

İhtiyaç kredisi başvurusunu banka şubesinden yapmanız, kredi kullanma sürecinizi daha da hızlandıracaktır. Bunun yanı sıra bankanın internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

Bazı bankalarda faizler ve kredi miktarı değiştikçe ihtiyaç kredisi faiz oranları da değişebilir. Yukarıda bulunan kredi faizleri 2019 karşılaştırmasını yaparak siz de en uygun faizli krediye başvurunuzu yapabilirsiniz. Doların artış göstermesiyle beraber kredi faizleri de Temmuz 2018 döneminde oldukça yüksek seviyelere çıkmıştı. Şimdi yeni ylın gelmesiyle beraber bir çok kişi kredi faizleri düşecek mi diye merak etmektedir. Malum durumun olmasından sonra dolar da yavaş yavaş gerilemeye, kredi faizleri düşmeye başlamıştır. Özellikle bankalar yeni yıl kredisi adı altında kredi kampanyalarını da duyuracağından dolayı kredi faizlerinin düşeceğini beklediğimizi söyleyebiliriz.

KREDİ ÇEKERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

İhtiyaç kredisi yada diğer kredileri kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıda sizler için sıraladık;

  • Size en uygun olan kredi, vadesini en kısa sürede bitirebileceğiniz ve faiz oranı en düşük olan kredidir.
  • Faiz oranlarının yanı sıra bankaların sundukları kredi masrafları da dikkate alarak kredi karşılaştırması yapmanızı öneririz.
  • Kredi başvurusu aylık gelirinizi ve gelir durumunuzu kontrol ederek, kredinin ödemesinde bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınızı önceden araştırınız.
  • En uygun ihtiyaç kredisi araştırması yaparken kredibankalar.com dışında diğer sitelerin “sponsorluk” anlaşmalarına dikkat ediniz. Diğer kredi hesaplama ve karşılaştırma siteleri bankalarla sponsorluk anlaşması yaparak yüksek faizli krediyi listenin en üstüne ekleyebilmektedir. Bundan dolayı daha şeffaf kredi karşılaştırması olan siteleri tercih edebilirsiniz.
  • Eğer kredi notunuz kötü seviyeyse, kredi notunuzu yükseltene kadar kredi başvurusu yapılmamasını öneriyoruz. Kredi başvurusu yaparak bankadan krediye red yani olumsuz yanıt alırsanız bu durumda kredi notunuz daha kötü seviyelere gelecektir. Kredi notu için en dip seviye bize göre 1100 olması, 1100 altında kredi puanı bulunan kişilerin başvuru yaparken bir kez daha düşünmesi gerekmektedir.
  • Banka şubesine giderek başvuru yaparsanız süreci daha da hızlandırabilirsiniz, bazı bankalar anında onaylı kredi vermektedir. Başvuruyu yapıp onay aldığınız anda kredinizi bankanın kasasından kullanabilirsiniz.
  • Krediyi kullandıktan sonra ödemelerinizi düzenli yapmaya çalışın. Kredi taksit ödemeleri 1 gün bile geçse bunun kredi sicilinize işleyeceğini unutmayın.

2019 KREDİ FAİZ ORANLARI DEĞERLENDİRMESİ

2019 yılı içerisinde kredi faiz oranları artış gösterse de, son dönemlerde aşağı yönlü bir hareketi söz konusu. En düşük faiz oranı %1,80 ile devlet bankalarında olurken, en yüksek faiz oranı ise %2,80 ile Ptt şubelerinden özellikle emeklilere kredi veren Aktif Bank’ta yer alıyor. Özellikle eğitim, evlilik gibi zorunlu ihtiyaçlara özel olarak kredi taleplerinde artış gözlenirken, en fazla talep kredi borçları ve kredi kartı borçlarını birleştirerek uzun vadeye yaymak isteyen tüketicilerden geliyor. Özellikle geçtiğimiz aylarda Ziraat Bankası’nın başlattığı borç kapatma kredilerine büyük bir başvuru sayısı mevcut.

İhtiyaç kredisi tüketici kredileri içerisinde en çok talep gören ve kullanılan kredidir. İhtiyaç kredileri genellikle düşük tutarlı acil ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Herhangi bir teminat göstermeden, bankalar tarafından gelir durumu, kredi notu ve diğer bankalarla olan daha önceki ilişkileri doğrultusunda yapılacak araştırma sonunda kolaylıkla kullanılabilir. İhtiyaç kredisi için belirlenen tutar ve vade, kullanılacak krediye özgü, tek seferlik tanımlanır.

Tekrar kredi başvurusu yapılması durumunda yeniden belirlenmektedir. İhtiyaç kredileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenen kurallar çerçevesinde tüm bankalardan kullanılmaktadır. Son düzenlemelere göre ipotekli veya ipoteksiz ihtiyaç kredileri için en yüksek vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Gerçek kişiler tarafından eşya alımı, eğitim, evlilik, tatil gibi ihtiyaçlarınızı banka kredileriyle karşılayabilirsiniz.

Kredi Faiz Oranları 2019

İhtiyaç kredisi tüketici kredileri içerisinde en çok talep gören ve kullanılan kredidir. İhtiyaç kredileri genellikle düşük tutarlı acil ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Herhangi bir teminat göstermeden, bankalar tarafından gelir durumu, kredi notu ve diğer bankalarla olan daha önceki ilişkileri doğrultusunda yapılacak araştırma sonunda kolaylıkla kullanılabilir. İhtiyaç kredisi için belirlenen tutar ve vade, kullanılacak krediye özgü, tek seferlik tanımlanır. Tekrar kredi başvurusu yapılması durumunda yeniden belirlenmektedir.

İhtiyaç kredileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından düzenlenen kurallar çerçevesinde tüm bankalardan kullanılmaktadır. Son düzenlemelere göre ipotekli veya ipoteksiz ihtiyaç kredileri için en yüksek vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Gerçek kişiler tarafından eşya alımı, eğitim, evlilik, tatil gibi ihtiyaçlar için tercih edilmekle birlikte kredi kartı borcu kapama, bireysel borç kapama gibi durumlarda da tercih edilmektedir.

Bu yüzden bankalar eğitim kredisi, tatil kredisi, borç kredisi, evlilik kredisi, bayram kredisi gibi isimler kullanarak ihtiyaç kredilerini çeşitlendirmiştir, bu ortamda sizin ihtiyacınıza en uygun ve düşük faizli krediyi bulmak zorlaşmaktadır.

Bu sayfada bulunan 18 bankayı karşılaştırarak siz de kredi hesaplaması yaptıktan sonra en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı 2019 yılına ait karşılaştırma sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Yine bir çok kişi bu sayfamızı inceleyerek en uygun ihtiyaç kredisi hangi bankada sorusunun da yanıtını rahatlıkla alabilmektedir. Konumuz sık sık güncellenmekte, kredi kampanyaları konu içeriğine eklenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 2 Ekim 2019
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.