Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

8 başvuru
1.488 okundu

2018 yılını köyde geçirip hayvancılıkla uğraşmak isteyenlerdenseniz hibe hayvan kredisi tam size göre. Öncelikle yapılan bir hatadan bahsetmek istiyorum, hayvancılık işine başlayacağınızda canlı hayvan almak için KOSGEB’e müracaat etmeyin. KOSGEB canlı hayvan alımı satımı için kredi vermek yerine ürün paketleme, çiftlik kurulumu, tesis kurulumu gibi modern hayvancılık üzerine yapılan çalışmalara kredi vermektedir. Eğer siz hayvan alım satımı için KOSGEB’e müracaat ederseniz reddedileceksiniz.

Hibe Hayvancılık Kredi Almak İçin Hangi Banklara Müracaat Etmeliyim?

Çiftçilere en büyük kolaylığı sağlayan banka Ziraat Bankasıdır. Diğer bankalara oranla çiftçilere daha çok hayvan kredisi veriyor. Hayvan kredisinin yanında tesis kurulumu, küçük büyükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı gibi çeşitli dallara da kredi verebilmekte. Ziraat Bankası’ndan kredi almak istiyorsanız alım gücünüzü belgelerle onaylamanız gerekiyor.

Devletten Hayvan Hibesi Nasıl Alınır?

Şu ana kadar kesin bir açıklama yapılmasa da 2018 yılı devlet hayvan hibe desteği sağlayacak kurumlar listemiz şu şekilde:

Ülke genelindeki tüm il ve bu illere bağlı bölgelere sıfır faizli kredi verilecek, bu krediden yararlanmak için 5 büyükbaş 30 küçükbaş hayvancılık alımı yapılması gerekiyor

Sıfır faizli krediyi Ziraat Bankası’ndan alabilecekseniz, faiz oranları devlet hazinesinden karşılanıyor olacak.

Hayvan hibesini alabilmek için Tarım İl Müdürlüklerine başvurularınızı yapabileceksiniz.

Hayvan hibesi ile almak istediğiniz tüm hayvanlar TÜRKVET sistemin de görünüyor olması gerekiyor.

Hangi durumlarda Hakkım İptal Olur?

2018 yılı içerisinde kredi notunuz düşük ve ödenmemiş borcunuz bulunuyorsa devlet destekli kredi hakkından mahrum kalabiliyorsunuz. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için kredi notunuzu yüksek tutmalısınız. Kredi notunu etkileyen temel etken ödemelerinizin zamanında yapılıp yapılmadığıdır. Eğer ödemelerinizi zamanında yapmıyorsanız notunuz da düşük olacaktır.

Hibe Desteği Şartları Nelerdir?

  • Hibe hayvan desteğini alabilmeniz için devlet tarafından birtakım şartlar istenilmiştir.
  • T.C vatandaşı olmak.
  • Reşit ve en fazla 41 yaşında olmak.
  • Okur yazar olmak.
  • Ailesinde maaş almayanlar.
  • Daha önce hayvancılık hibesi kazanamamış olanlar.
  • Öğrenci olmamak.

 

Bu şartları taşıyan kişiler 2018 yılı hibe hayvan kredisine başvuru yapabilirler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
İlan Tarihi: 19 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? (8 Başvuru)

  1. Selamunaleyküm ben hayvancılık için hibe istiyorum faizsiz kredi istiyorum biraz param var ama günlük kazancın için yetmiyor hayvan kredisi alabilirmiyim

  2. Merhabalar ben 23 yasında genc girişimci hayvancılık desteği istiyorum cocuklugumdan beri hayvanlar la ugrasırız turkıyenın ekonomik olarak olarak hayvancılık sistemi herkesin yiyemedıgı et fiyatlarını buyuk bir sistem kurarak bunların hepsini daha iyi yoluna gireceğinı umut ediyorum iyi gunler.