Galeri İşi Nasıl Yapılır? (Araç Alım Satım İşi)

başvuru yok
146 okundu

Araç alım satım işi kârlı bir sektördür. Bunu diğer adı galeri olarak bilinir. Galericiler araba alım satım işleri ile uğraşıp alıp sattıkları arabalardan gelir elde etmektedir. Gelirleri araba alım satımı yaparak sağlanır.

Galeri İşinim Kar Oranı Nedir?

Araba alım satım işinde yüksek bir gelir mevcuttur ama bu gelir her ay düzenli bir şekilde değildir. Satılan arabaya göre gelir elde edildiği için her ay düzenli bir gelir elde edilmemektedir. Bir ayda 10 tane araba satılabilir 1 tane de satılabilir bu yüzden aylık gelir sabit değildir. Galerinin çalışma yöntemi sadece araba alım satım ile sağlanır.

Galeri Gelir Ve Zararı Nedir?

Araba alım satım bir diğer adı ile galeri işinin yüksek gelirli olduğu gibi zararı da çok fazla olabilir. Bu maddi zararlar alınan arabalarda arıza çıkmasıdır. Galeri işinde gelir ile zarar birliktedir ne zaman kazanıp ne zaman kaybedeceğiniz belirsiz geliriniz düzenli değildir. Bir günde 1000 TL de kazanılır 1 ayda 1000 TL de kazanılır. Bu durum tamamen galeri işini yapanların elindedir. Sattıkları arabalar bakımlı ise kolay ve hızlı satış yapılabilir.

Galerinin Gelir Ve Giderleri Nedir?

Galerilerde gelir oranı yüksek olduğu gibi gider oranı da yüksektir. Kazanılan gelirin %100’ü kadar değildir belli bir gider vardır ve bu giderler her ay düzenli bir şekilde kazanılan gelirden düşülür. Galerinin geliri araba alım satımı ile elde edilmektedir. Alınan arabaların hasarları ve açtığı arızalar gelir kaybıdır. Her alınan arabada alım satım masrafı olduğu için bu bir giderdir. Her işte olduğu gibi galeri işinin de vergileri vardır ve her ay vergi verilir bu durum elde edilen kazançtan düşülür.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 13 Şubat 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.