Faturalı Hatlara Kredi İmkanı

3 başvuru
785 okundu

Telefon hattına verilen kredi son zamanlarda en sık aratılan konulardan bir tanesi. Öncelikle bilinmesi gereken nokta bu kredilerin bankalar tarafından verilmediğidir. Çünkü bankaların telefon hattına kredi şeklinde bir ürünleri bulunmaz. Bu krediler genellikle yerel telefon satış noktalarının vermiş oldukları kredili ürünlerdir.

Aslında bir ihtiyaç kredisi gibi işleyen fakat farklı olarak bir telefon satışına dayanan bu kredilerin BDDK tarafından da kabul görmüş herhangi bir noktası bulunmaz. Genellikle kredi notu çok düşük olan ve bankalardan kredi çekmesi imkânsız olan kişiler için çıkış noktası olarak kabul edilir. Süreç ise şöyle işler,

  • Telefon bayisine gidilerek faturaya ek telefon alıyormuş gibi akış başlatılır,
  • Bayi tarafından kişiye telefon yerine telefonun nakit tutarı verilir,
  • Operatör faturaya her ay telefonun taksit tutarını faturaya yansıtır,
  • Kişi faturasına ek olarak gelen bu taksitleri ödeyerek almış olduğu nakdi kapatır,
  • Genellikle en yüksek telefon tutarına göre kredi kullandırılır,

 

Faturalı Hatta Kredi Herkese Verilir mi?

Faturalı hatta kredi için herhangi bir kıstas bulunmaz. Genellikle telefon faturalarını düzenli olarak ödeyen herkes bu üründen faydalandırılır. Ancak bu ürünler bankacılık ürünleri gibi güvenli değildir. Genellikle nakit bulma çabaları sürekli hayal kırıklığı ile sonuçlanan ve farklı bir yolu kalmayan kişilerin başvurdukları noktadır.

Pek çok büyük şehirde çeşitli telefon satış noktaları bu kredileri belli bir faiz karşılığında kullandırmaktadır. Ancak bu üründen faydalanacak olan kişinin imzaladığı sözleşme ayrıntısını çok iyi kontrol ediyor olması gerekmektedir.

Ne Kadar Kredi Kullandırılır?

Faturalı hatta kredi en pahalı telefon tutarı kadar kullandırılabilir. Çünkü faturaya ek telefon satışı olarak görüleceği için bunun üzerinde bir kredi kullandırılamaz. Dolayısıyla 10 bin TL civarında bir kredi kullanımı söz konusu olacaktır. Bu ürünler yerine bankaların gelir belgesiz verilen pratik kredi ürünlerine başvuru yapmak çok daha faydalı olacaktır.

Ayrıca kredi notunu artırmak için alınacak önlemler sayesinde bu ürüne gerek de duyulmayabilir. Genellikle internet bankacılığı aracılığından bu kredilere kolaylıkla başvuru sağlanabilir ve aynı gün içinde kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
İlan Tarihi: 15 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Faturalı Hatlara Kredi İmkanı (3 Başvuru)