Evde Konserve Yapıp Satarak Nasıl Para Kazanılır?

başvuru yok
270 okundu

Konserve çoğunlukla yaz aylarında olan çeşitli sebze ve meyvelerin pişirilerek veya pişirilmeden kavanozlara doldurulma şekilleridir. Ev hanımları, günlük hayatlarını sürdürürken diğer taraftan ek gelir elde etmek için evde rahatlıkla aile ekonomilerine destek sağlamak amaçlı ek iş sahibi olabilirler.

Konserve yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunları doğru şekilde uyguladığınızda satış aşamasında zorlanmazsınız. 

Evde Konserve Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler; 

  • Hijyen kurallarına uygun bir şekilde hareket edilmelidir. 
  • Konserve, mevsim özel sebze ve meyvelerden taze olarak hazırlanmalı, çürük olmamalı ki bakteriler diğer besinlere zarar verip Konserveyi bozmasın. 
  • Konservenin tuz oranı çok önemlidir, tuz oranı az olan Konserve çok çabuk bozulabilir. 
  • Konservenin yağ oranı iyi ayarlanmalıdır. 
  • Konserve konulacak malzemelerin mutlaka cam olması gerekir. Başka bir seçenek olan plastik kap kullanılacaksa, plastik kabın daha önce kullanılmamış olması gerekmektedir. Sağlık açısından bu kaplar defalarca kullanılmamalıdır. 
  • Kavanozda saklanan Konservelerin kapakları tek kullanımlık olmalı, paslanan veya yıpranmış kapaklar olmamalıdır. 
  • Konservenin tadına verilen önem kadar görsel görüntüsü de çok önemlidir. Kavanozları ya da Konserve konulan kapları uygun bazı aksesuarlarla çok şık hale getirilebilir, bu da satmak istenilen Konserveyi alıcı tarafından daha cezbedici hale getirir. 
  • Konserveler serin ortamda güneş görmeyen yerlerde muhafıza edilmelidir. 

 

Konserve Satış Teknikleri 

Konserveleri pazarlayabilmek çok çaba sarf ettiren oldukça meşakkatli bir iştir. Bunun için birkaç farklı yöntem denemek mümkündür. İkamet edilen yerdeki belediyelere gidilerek konservelerinizi satabileceğiniz yer göstermelerini talep edebilirsiniz. Bazı belediyelerin ev hanımlarını desteklemek için açtığı satış noktaları bulunmaktadır.

Bir diğer seçenek internet ortamında yapılan konservelerinizi Pazarlayan bir siteye üye olabilir ve burada konservelerinizi satabilirsiniz ya da yine internet yoluyla kendinize sosyal ağlardan hesap açıp daha çok kitleye ulaşabilir Konserve yapımındaki videolarınızı burada paylaşarak satış profilinizi genişletebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
İlan Tarihi: 18 Ocak 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.