Esnaf Kefalet Kredileri

başvuru yok
189 okundu

Devletin esnaflara yönelik olarak hazırladığı birçok destek kredisi vardır. Bu kredi ve hibeler esnafların ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Peki, esnaflara bu destek kredilerinin verilebilmesi için ne gibi şartlar isteniyor. Kefalet kredisi talebinde bulunacak olan esnafın öncelikle kefalet kooperatiflerine üye olması gerekiyor. Bir diğer koşul ise kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ya da ülkemizde bir kurumunun bulunmasıdır.

30 Bin TL’ye Kadar Sıfır Faizli Kredi

Esnafa yönelik kefalet kredilerinin en dikkat çekici olanlarından biri Halk Bankası tarafından 30 Bin TL’ye kadar sıfır faizli kredidir. Halk Bankası bu krediyi esnaf ve kobilere yönelik hazırlamıştır. Banka önkoşul olarak müşterilerinden kefalet kooperatiflerine üyelik istiyor. Bu kredi için herhangi bir Halk Bankası şubesine gidip başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Ayrıca Halk Bankası’nın kefalet kooperatif üyelerine yönelik olarak hazırladığı başka düşük faizli kredileri de var.

İskonto Kredisi Nedir?

Esnafa yönelik çok sayıda krediden biri de iskonto kredisidir. Bu kredi daha çok esnafların acil ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, 10 Bin TL – 20 Bin TL arasında olan, kısa vadeli bir kredi türüdür. Öyle ki kredinin vadesi 9 aydan yukarı taşınamaz.

Esnaf Taşıt Alma Kredisi

Bu kredi esnaf ya da kobilerin taşıt ihtiyaçlarına yöneliktir. Tabi ki her esnaf ya da kobi bu krediden yararlanamıyor. Çalışılan sektörün bu kredi türü için uygun olması gerekir. Örneğin şoför esnafı bu krediden faydalanabilir. Alınan aracın sıfır olması zorunludur. Bu kredide limit 150 Bin TL iken, vade 2 yıldan 5 yıla kadar uzatılabilir.

Esnafa Yönelik İstihdam Kredisi

Hükümet, Türk istihdam piyasasının desteklenmesine yönelik olarak esnafları da bu krediden faydalandırmayı uygun bulmuştur. Limit 150 Bin TL’dir, ilk yıl geri ödemesizdir, kredinin en cazip yönlerindendir. Vadesi 3 yıla kadar uzayabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 18 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.