Enpara Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

başvuru yok
968 okundu

Alışveriş yapmaya karar verdiğimiz dönemler de cüzdanımızdaki kartımızın kaybolduğunu fark edebiliriz. Bu durumda kartımızın limiti tüketilip tüketilmediğini, çalınıp çalınmadığını düşünmeye başlarız. Kartınızın kaybolduğunu fark ettiğiniz dönem internet üzerinden kartınızla ilgili temel kontrolleri yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri İle Kart İptali

Öncelikle Enpara kartınızı kaybettiğinizi bankanıza bildirmeniz gerekiyor. Bunun için bankayı ziyaret etmenize gerek yok sadece müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz yetiyor. İlgili hattı aradığınız da bankanız yaşadığınız olay ile ilgili sizi yönlendirmek isteyecek, siz size uygun olan seçeneğini seçin.

Genellikle bu işlem kartımı iptal etmek istiyorum şeklinde oluyor. Tuşladığınız numaraya göre sekreter sizi ilgili müşteri temsilcisi ile görüştürecektir. Müşteri temsilcisi ile konuşmaya başladığınız da sorduğu sorulara doğru ve eksiksiz cevap vermeye çalışın aksi takdirde işleminizi yaptırtamayabilirsiniz. Sorulardan sonra müşteri temsilcisine kartınızı kaybettiğinizi ve iptal ettirmek istediğinizi sakin bir şekilde anlatın. Temsilci kartınızı iptal ettirecek ve size yeni bir kart yollatacaktır.

İnternet Üzerinden Kart İptal İşlemi

Her zaman kartınızı iptal ettirmek için müşteri temsilcisi ile iletişime geçemeyebilirsiniz. Böyle durumlarda telefonunuzda yüklü olan mobil uygulamasından veya internet bankacılığı üzerinden sisteme giriş yapın. Site üzerinden destek talebi oluşturun ve desteğinizin konusunu kayıp, çalıntı olarak belirtin. Bankanız destek talebinizi gördükten sonra kartınızı iptal edip size yenisini yollayacaktır.

Banka Şubenizden Kart İptal İşlemi

İnternet bankacılığı ve müşteri hizmetleri ile iletişim kuramıyorsanız bankanızım mesai saatlerinde ziyaret edip kart işlem talebinde bulunabilirsiniz. Eğer bankanızda yoğunluk varsa bankadaki telefonları kullanarak müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hesapta Hangi İşlemler Yapılmış Kontrol Edin

Enpara kartınızı kaybetmişseniz bankanızla iletişime geçip hesap aktivitelerini kontrol etmesini isteyin. Eğer şüpheli bir hareket varsa bankanızdan işlem iptal isteyin. Bankanız en kısa sürede kontrollerini gerçekleştirip paranızı geri iade edecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 17 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.