Ek Hesap Limiti Nasıl Yükseltilir?

başvuru yok
440 okundu

Birçoğumuzun mali olarak giderlerimizin karşılanamadığı durumlarda bankalardan kredi kartları veya banka mevduat hesaplarından yararlandığı yadsınamaz bir gerçektir. Yani hemen hemen hepimizin mutlaka bankalarla olan alışverişi bulunuyor. İhtiyaç halinde kullanıldığı zaman ilaç etkisi yapan ancak hesapsız harcandığı zaman bizlere sıkıntı yaratacak olan banka kartı hesaplarına özellikle dikkat etmeliyiz. Memuru emeklisi işçisi özel sektör çalışanı tüm iş alanlarında maaş karşılığı çalışan bizlerin maaşları bankaya yatmaktadır. Bankaya yatan maaşlarda bankalar müşterilerini ek hesap ya da mevduat hesabı” gibi hizmetlerden yararlandırmak isteyebilir.

Ek Hesap Limiti nedir? Nasıl oluşturulur?

Öncelikle hesap limiti oluşturmak için bazen bankalar siz istemeden de size bu teklifi sunabilir. Örneğin; X bankası  maaş hesabınıza 500 TL ek hesap limiti ister misiniz? gibi teklifle gelebilir. Çoğunlukla bankalar maaş hesaplarına ek hesap tanımlamaya sıcak bakar. Çünkü ek hesaplar zamanında ödenmediği takdirde ‘gecikme faizi’ veya ek hesap faizi gibi ekstra faiz ya da ücretlere sebep olabilir. Ek hesap faizi işlemi yaptırırken bunları da göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Diğer bir husus, bizler kullanmış olduğumuz banka kartımızdan veya maaş kartımızdan bankaya başvuru yaparak hesabımıza bizim belirlediğimiz limitlerde ek hesap tanımlatabiliriz. Banka ek hesap tanımlama veya ek hesap yükseltme işlemi yaparken sizden birkaç evrak isteyebilir.

Örneğin bazı bankalar maaş hesabı olmayan hesaplara yüksek limitler talep edilmesi halinde maaş bordrosu isteyebilir. Eğer kullanmış olduğunuz banka kartı maaş kartınız ise banka talebiniz halinde sizlere ek hesap limiti kolaylıkla sağlayabilir.

Ek Hesap Limiti yükseltmek için ne nasıl yapılır?

Banka kartlarına ek hesap tanımlamanın yanı sıra ek hesap yükseltmek işlemi de yapılabilir. Ek hesap Limiti yükseltmek için öncelikle bankaya talepte bulunmanız gerekir. Banka ise sizin skorunuza yani kredi puanınıza bakarak talep etmiş olduğunuz ek hesap limitini tanımlar ya da reddeder.

Eğer bankalara olan ödemeleriniz düzenli değilse skorunuz düşebilir. Çoğu zaman ek hesaptan yükseltmek istediğiniz limit banka tarafından onaylanmayabilir. Bazı bankalar ise sizlere skorunuz doğrultusunda belirli rakamlarda limit artımı yapabileceklerini size bildirirler. Yani kısacası ek hesap limiti yükseltmek için bankaya başvuru yapmalıyız. Bunun yanında ek hesap limitinin kolayca yükseltilmesi için ödemelerimizin düzenli olması yani, kredi puanımızın yüksek olması ya da bir maaş hesabımızın olması yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
İlan Tarihi: 23 Ocak 2019
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.