Eğitim Kredisi Veren Bankalar

başvuru yok
187 okundu

Özel ve devlet bankaları tarafından verilen öğrenci kredileri, öğrenim hayatına devam edenlere ve öğrenci olmak isteyen kişilere büyük kolaylıklar sağlamakta. Ülkemizde öğrenci kredisi veren bankalardan bazıları; Ziraat Bankası, Denizbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Odeabank ve Garanti Bankası.

Hemen hemen bütün bankalar tarafından öğrencilere kredi kartı veya kredi verilmektedir. Fakat yine bu bankaların tamamı öğrencilerin öğrenim hayatı boyunca herhangi bir gelirleri olmaması sebebiyle ödeme zorluğu çeken ve kredisini ödeyemeyen birçok öğrenci ile problem yaşamaktadır. Bu problemlerin yaşanmaması adına bankalar öğrencilere kredi verirken birçok şart koşmaktadır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Öğrencilere kredi veren bankalardan biri olan Ziraat Bankasının da diğer bankalar gibi kredi kullanmak isteyen kişilere yönelik şartları vardır. Bu şartları sıralayacak olursak; Ziraat Bankası krediyi 24 aya kadar vadeli şekilde, taksitli veya Kredili Mevduat Hesabı olarak kullandırmakta ve bu kredi, öğrenci velilerine, öğrencinin eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine veya düzenli ve sürekli bir mesleği olması şartıyla öğrenciye ödenebilmektedir. Banka şahsi veya maddi teminat almaktadır. Bunların yanı sıra Ziraat Bankası kredi vadesi süresince kişiye hayat sigortası yapmaktadır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Bankadan temin edilebilen Başvuru Formu, (Bankadan temin edilebilir),Kimlik (Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport), Krediyi çekecek kişinin gelir belgesi, eğitime ilişkin belgeler (öğrenci belgesi vb.) ve faturalar, şubelerin talebi doğrultusunda istenebilecek diğer belgeler.

Denizbank Eğitim ve Öğretim Kredisi

Öğrencilere kredi veren bir diğer banka ise Denizbank’tır. Denizbank Eğitim kredisi almak isteyen öğrencilere ve öğrenci velilerine uygun faiz oranları ile 60 aya kadar vade yapmaktadır. Eğitim Kredisi’nin üst limiti 60.000TL’dir.

Denizbank’dan Eğitim Kredisi Almak İçin Gerekli Evraklar

Nüfus cüzdanı aslı ve bir adet fotokopisi, gelir belgesi, ikametgah belgesi ya da son 3 aya ait fatura örneği, öğrenci belgesi, şubelerin isteyebileceği diğer belgeler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 27 Ocak 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.