Düşük Kredi Notuna Kredi [AYRICALIKLI BANKALAR]

başvuru yok
291 okundu

Kredi notu, kredi verirken bankaların göz önünde bulundurduğu önemli bir kıstas olarak belirtilmektedir. Bu not hesaplanırken ilgili tüketiciye ait pek çok işlem dikkate alınmakta ve bunun sonucunda kredi notu ortaya çıkmaktadır. Genellikle notu yüksek olan kişiler için kredi çekmek daha kolay olmaktadır.

Bu durum o kişinin geçmiş dönem kredi ve kredi kartı ödemelerini düzgün şekilde yaptığını, banka ile olan ilişkinin sorunsuz şekilde işlediğini ortaya koymaktadır. Bunun sonucunda yüksek olarak hesaplanan kredi notu gelecek dönemlerde banka ile olan olumlu ilişkilerin teminatı niteliğindedir. Düşük kredi notu için ise durum biraz daha zordur. Çoğu banka düşük kredi notuna kredi vermeye çok fazla yanaşmamaktadır.

Düşük Kredi Notuna Kredi Verilir Mi?

Günümüzde düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bunlar içerisinde Türkiye Ekonomi Bankası, İNG Bank, Aktif Bank, Fibabanka, Burgan Bank gibi çeşitli bankalar yer almaktadır. Bu ve daha fazla bankadan düşük kredi notu ile kredi kullanabilmek için teminat ve kefil gösterilebilir. Ayrıca aylık elde edilen gelire uygun olacak şekilde düşük tutarlı kredi başvurusu yapılabilir.

Kredi notunun düşük olması ilk etapta kredi kullanma ve diğer bankacılık işlemleri bakımından dezavantaj gibi görünse de uzun dönemde notta güncelleme yapılması avantajlı olmaktadır. Bundan dolayı kredi notunu yükseltmek için çalışmalar yapılmalı, ödeme planları aksatılmadan sürdürülmeli ve bankalara borç biriktirilmemelidir.

Düşük Kredi Notu

Kredi notu kendi içerisinde en riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi olmak üzere beş çeşide ayrılmaktadır. Bunlar içerisinde kredi notu 0 ile 699 arasında olanlar en riskli gruba girmektedir. Çok iyi grubunda yer alabilmek için ise kredi notunun 1700 ile 1900 arasında olması gerekmektedir.

En riskli grupta yer alan kişilerin kredi çekebilmesi için teminat gösterilmesi oldukça önemlidir. Bunun için ilgili kişiye ait bir gayrimenkul ya da buna benzer nitelikte mallar varsa bunlar banka için güvence niteliği taşımakta ve böylece risk azalmaktadır. Bu sayede düşük kredi notuna kredi kullanmak daha kolay hale gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 11 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.