Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

başvuru yok
134 okundu

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı genç yaştaki kişileri evlendirmek amacıyla devletinde desteğiyle evlilik kredisi vermeye başladı. Evlilik kredisi 2018 yılında evlilik başvurusunda bulunan bireylerin gerekli şartların uygunluğu halinde verilen kredidir.

Evlilik Kredisi Şartları

Evlenmek isteyen gençlerde Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının verdiği ilk şart yaş şartıdır. Evlenmek isteyen fakat maddi durumdan dolayı evlenemeyen gençlerin yaş sınırı 18 ile 24 yaş sınırındadır. Aynı zamanda bu yaş sınırındaki bireylerin daha önce evlilik yapmamaları önemli şartlardan biridir.

Kredi verilirken evlenmek isteyen gençlerin maddi durumlarına, ailelerinin maddi durumlarına, aylık gelir pusulalarına ve gençlerin mesleklerine de bakılmaktadır. Bu gençlerin daha önce Türk Ceza Kanununda bulunan herhangi bir ağır ceza ile cezalandırılmamış olmamaları gerekmektedir. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bu kriterlere uygun her Türk vatandaşına 1 yıl geri ödemesiz faizsiz 10.000 TL evlilik kredisi verilebilmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Bu krediden yararlanmak için öncelikle anlaşmalı bankalara gidilmeli çeyiz hesabı açtırılmalıdır. 3 yıl boyunca açtırdığınız hesaba birikim yapılmalıdır. 3 yıl boyunca ister üç ayda ister ayda bir en az 100 TL en fazla 1000 TL olmak üzere yatırım yapmaları gerekmektedir.

Devlet Evlilik Desteği İle Çeyiz Hesabı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Çeyiz hesabı daha önce evlenmemiş gençlerin yaptıkları para birikimiyken, devlet evlilik desteği daha önce belirlenmiş yaş sınırları içerisinde olan, maddi durumları olmayan bireylere direkt olarak sağlanan kredi türüdür.

Krediyi Hangi Bankalar Veriyor?

Faizsiz devlet destekli kredi almak isteyen eşlerin devlet bankalarına başvurmalıdır. Alınmak istenen kredi devlet destekli olduğu için sadece kamu sermayeli bankalardan kullandırılır. Halk Bank Ziraat Bank ve Vakıf Bank kamu destekli bankalardır ve bu bankalardan devletin verdiği destek ile faizsiz kredi alma hakkına sahipsinizdir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
İlan Tarihi: 5 Şubat 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.