DEVLET TEŞVİKLERİ İLE HAYVAN DESTEĞİ 2018

3 başvuru
1.262 okundu

Hayvancılık sektörüne ilgi duyan veya hayvancılık sektörüyle ilgilenen kişiler devlet teşvikleri ile hayvan desteği 2018 durumu hakkında bilgi almak için araştırmalarda bulunmaktadırlar. Hayvancılıkla uğraşan veya uğraşmak isteyenler için Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı ile beraber bakanlığa bağlı olan bakanlık çatısı altında faaliyet gösteren TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun) birçok desteği bulunmaktadır.

Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı Destekleri

Besilik için erkek sığır desteği verilmektedir. Sayı olarak ise 1 ile 300 arasında değişmektedir.

Anaç koyun ve keçi desteği verilmektedir. Bakanlık tarafından verilen destek parasının ne kadar olduğuna baktığımızda ise hayvan başına 25 Türk Lirası olduğunu görürüz. Tabi bundan yararlanmak içinde Hayvancılık uygulamalar hakkında tebliğinde var olan belli başlı şartlarında sağlanması gerekmektedir. Ayrıca il veya ilçe müdürlüklerinde hayvanın kaydının bulunması da gerekmektedir.

Arıcılık destekleri de verilmektedir. Arılı kovan desteği ise kovan başına 10 Türk Lirasıdır. Koloni başına ise 60 Türk Lirasıdır.

Ülkemizde hayvancılığın gelişmesi ve sürekliliği için devlet birçok yatırım ve yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlar teşvik sistemiyle uygulanmaktadır. Büyük şehirlerden köye dönme projesi dahil bulunmaktadır. Ve oldukça etkileyici tercih edilen bir projedir.

Bakanlığın haricinde bankalarda hayvancılık desteği vermektedir. Devlet teşvikleri ile hayvan desteği 2018 yılında ve ilerleyen yıllarda çiftçilerin yüzünü güldürecektir.

Diğer Destekler

Devlet teşviki sayesinde hayvancılık alanında çiftçiler bayram etmektedir. Her hayvanın yiyeceğinden içeceğine kadar aynı zamanda her hayvanın bakımına kadar teşvik verilmektedir. Hatta ve hatta hayvanların barındığı yere kadar mesela ahır hibe desteği de verilmektedir. Böylelikle hem büyük şehirlerden köylere dönme projesi gerçekleşmesi açısından kolaylaşmaktadır. Büyük şehrin kalabalığından sıkılan ve boğulan vatandaşların köye yerleşmesi için yardımda bulunan devlet , geçimini hayvancılıkla sağlamak isteyenler için de böyle imkanlar sunmaktadır.

Devlet hem büyükbaş hem de küçükbaş alanlarında teşvikte bulunmaktadır. Büyükbaş hayvancılıkla uğraşanlar için 30 bin Türk Lirası kadar hatta ve hatta bu destek 50 bin Türk Lirasına kadar çıkmaktadır.  Devlet hayvancılık alanında yaklaşık 100 bin Türk Lirası ve daha fazlası kadar teşvik veya hibe veya yardım sunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
İlan Tarihi: 8 Eylül 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

DEVLET TEŞVİKLERİ İLE HAYVAN DESTEĞİ 2018 (3 Başvuru)

  1. 35 yaşındayım tokat Reşadiye Esenköy lüyüm yaklaşık 20 senedir Aksaray’da ikamet ediyorum sağlı k sorunlarından dolayı köyüme dönmek istiyorum ama babadan kalma evimiz yıkılma derecesinde yeni ev ve mandıra yaptırıp küçük baş hayvancılık yapmak istiyorum maddi durumum olmadığı için sizden yardım istiyorum ilginize şimdiden teşekkür ederim saygılar