Bireysel Kredi Faiz Oranları

başvuru yok
147 okundu

Bireysel krediler bireyler tarafından çok çeşitli amaçlar için kullanılır. Tatil masraflarının ödenmesinden evlilik arifesindeki eşya alımlarının yapılmasına, yurt dışında öğrencilik yapacaklara kadar birçok kişinin yüzlerce farklı ihtiyaç ve amaç için bireysel krediler kullanılır.

Ayrıca bireysel kredi kalemi ülkemizde faaliyet gösteren onlarca bankanın en önemli gelir kaynaklarından biridir. Bu da bankalar arası rekabetin had safhaya çıkmasına ve de ihtiyaç sahiplerinin çeşitli ve uygun koşullarda kredi bulabilmelerine yarıyor. Bankaların büyüklükleri, risk algıları, ülkemizdeki ve yurt dışındaki faaliyet hacimleri ve bireysel kredi faiz oranları arasında farklılığa neden olabiliyor.

Hangi Bankada Faiz Oranı Ne?

DenizBank’ın maksimum kredi miktarını 55 bin TL olarak belirlediği bireysel kredisinin faiz oranı 1,35 olarak göze çarpıyor. Türkiye İş Bankası’nın kredi kullanım miktarını 250 bin TL’ye kadar çıkardığı kredisinin ortalama faiz oranı ise 1,49 olarak belirlenmiş. ING Bank’ın ”kişiye özel kredi” olarak adlandırılan bireysel kredi faiz oranı ortalama 1,49 ve maksimum kredi kullanım tutarı 50 bin TL.

Halk Bank’ın özel sektör ve kamu çalışanlarına özel belirlediği kredi faiz oranı ortalama 1,35 ve de müşterilerinin talep edebileceği maksimum kredi miktarı ise bu bankada da 50 bin TL. Vakıf Bank’ın Kış Kredisi adlı kredi paketinde 90 bin TL’ye kadar talepte bulunabilme imkanı sunulurken, görünen faiz oranı ortalama 1,36’dır.

Bireysel Kredi Faiz Oranlarını Belirleyen Unsurlar

Yukarıda verilen tüm faiz ve kredi kullanım miktarları ortalamadır. Bireyler bankalarından kendi özel durumlarına göre talepte bulunacak ve banka da o doğrultuda kredi kullanımı yapacaktır. Zira kredi faiz oranlarını etkileyen çeşitli unsurlar vardır.

Müşterinin talep ettiği miktar, istediği ödeme takvimi (vade), gelir durumu, kredi skoru gibi faktörler bireysel kredi faiz oranları ve miktarını doğrudan etkiler. Bankaların kredi faiz oranları ile yaptıkları duyurular herkes için değil, ortalamalardır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 11 Mart 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.