Bireysel Bankacılık Hakkında

başvuru yok
105 okundu

1994 krizi sonrasında bankaların ticari müşterilerinden zarar görmeye başlaması onları yeni arayışlara sürüklemiştir. Bu arayışlar neticesinde ticari müşteriler kadar getirisi olmasa da daha az risk içermesi sebebiyle bireysel bankacılığa yönelmişlerdir. Bireysel müşterilere yönelen bankalar, insanlara kriz ortamında güvenli bir liman olma özelliği sağladıkları için cazip görünmüştür. İki tarafında bu ticaretten memnun olmasından dolayı bankalar arasında bireysel bankacılık sistemi yeni bir rekabet ortamı oluşmuştur.

Bireysel Bankacılık Sisteminin Müşterilerine Verdiği Hizmetler Nelerdir?

Her geçen gün şube sayılarını ve hizmet çeşitliliğini arttırmışlardır. Bu durumu açıklayacak birçok örnek olsa da en güzel örnek kredi kartlarıdır.15-20 sene önce ülkemizde kredi kartı kullanan kişilerin sayısı yok denecek kadar azken, bu gün durum tam tersi olarak kullanmayan kişilerin sayıları yok denecek kadar azdır. Bankaların bireysel müşterilerine sağladığı hizmetler bununla sınırlı değildir.

İnsanların sonsuz ihtiyaçları vardır. Bankalarda bu ihtiyaçları karşılamak için her geçen gün kendilerini yenilemektedirler. İnternet bankacılığı ve ATM’ler bu yeniliklere örnek gösterilebilir. Bireysel bankacılık sistemi hayatınızı kolaylaştırmak için her türlü desteği sağlar. Bunlar; Nakit para desteği, yatırım hizmeti, elektrik ve su faturası ödeme işlemleri, emeklilik ve sigorta işlemleridir.

Bireysel Bankacılık Nedir?

Bankaların bireysel müşterilerine sunduğu hizmetleri kapsayan sisteme bireysel bankacılık denir. Bireysel bankacılık sistemi birey olarak ihtiyacınız olan her türlü bankacılık işlemlerinizi kapsar.

Bireysel Bankacılık Sisteminden Nasıl Daha İyi Şekilde Faydalanılır?

Bireysel bankacılık sisteminden daha iyi faydalanabilmek için internet bankacılığı kullanmalısınız. İnternet bankacılığı kullanarak gereksiz işlem ücretlerinden ve komisyon kesintilerinden kurtulabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı kullanmak sizi bankaya gidip sıra beklemekten de kurtaracağı için size zamandan da tasarruf etme olanağı sağlar. İnternet bankacılığı kullanmak için işlemlerinizin bulunduğu bankanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
İlan Tarihi: 19 Ocak 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz değerlendirme yok.)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.