Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018

1 başvuru
3.090 okundu

Zorunlu askerlik yapması gereken kişilerin,25 yaşını tamamlamış, bütün sağlıklı kişilerin mevcut askerlik zamanını kısaltmak için para ödemesine karşılık askerlikten muaf olması bedelli askerlik olarak isimlendirebiliriz. İşin temelinde bu vardır. Bütün şartları sağlayıp ücreti ödediğiniz zaman bedelli olarak askerliğinizi yapabilir, kısacası askerden muaf olabilirsiniz. Fakat yeni düzenlemeyle birlikte artık bedel ödeseniz bile bir süre temel askerlik görevini yapmalısınız.

Bedelli askerlik için başvurular için size en yakın askerlik şubelerine, Türkiye konsolosluklara ve Türkiye cumhuriyeti savcılıklarına askere gidecek kişilerin şahsen kendileri tarafından yapılacaktır. Başvuru yapıldığı zaman başvuran şahıslara, üzerinde fiyatın ve hesap numaralarının bulunduğu bir belge verilecektir. Bu belgeyle, ödemenizi yaptıktan sonra bankadan imzalı dekontlarla birlikte başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvurular yurt içinde askerlik şubelerine, yurt dışında ise konsolosluklara her şahsın kendisinin yapması gerekmektedir. Posta ve vekaletle yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Askerlik yaşı 25 ve üzeri olarak belirlendi. Bedelli askerlik fiyatı olarak da 15 Bin Türk lirası olarak belirlendi. Fakat bedelli askerlik yapmak isteyen herkesin bu fiyatı ödedikten sonra da 21 gün askerlik yapması şartı ile bedelli askerlik şartı gelmiştir.

Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik açıklamasının gelmesinin ardından bütün bankaların askere gideceklere yönelik kredi vermek için bazı düzenlemeler yapmaya başlamış olması bedelli askere gideceklerin dikkatinden kaçmamaktadır. Bedelli askerlik için kredi vermek için çalışmalara başlayan bankaların arasında en önde gelen banka ziraat bankasıdır. Kamu bankaları ve özel bankalardan tüketici kredisi alarak bedelli ödemenizi yapabilirsiniz. Tüm bankaların faiz oranlarına göz atacak olursak;

Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları

Kamu bankaları ve diğer özel bankaların bedelli kredisi adı altında verdikleri kredi ve ödeme detayları şu şekildedir;

Ziraat Bankası Bedelli Kredisi

Şu anda en uygun bedelli askerlik kredisi veren olarak öne çıkan banka Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi ile kredi çekmek istiyorum diyen müşterilerine yüzde 1,63 gibi cazip bir faiz oranı karşılamaktadır. Devlet bankası olma özelliğiyle her zaman destek kredileri ile bilinen banka bu alanda da asker adaylarının yanında olacaktır. Ziraat Bankasından alacak olduğunuz 15.000 TL kredi için aylık ödemeleriniz 484,66 TL ve toplamda geri ödemeniz 23.342,40 TL olmaktadır.

Vakıfbank Bedelli Kredisi

Vakıfbank’tan alacağınız 15.000 TL bedelli kredisi ve 48 ay vade için sizlere sunulan kredi faiz oranı %1,75 olmaktadır. Alacağınız 15.000 TL için 48 ay vade de her ay 499,03 TL ödeme yapacaksınız. Toplamda ödeyeceğiniz miktar 24.032,37 TL olmaktadır.

İŞ Bankası Bedelli Kredisi

İş Bankası ise Bedelli kredisi için %1,80 faiz oranından kredi imkânı sunmaktadır. Bankadan almış olacağınız 15.000 TL kredi ve 48 ay vade için toplamda geri ödeyeceğiniz miktar 24.322,82 TL olmaktadır. Aylık ödemeleriniz de 505,08 TL olmaktadır.

ING Bedelli Kredisi

Özel bankalar arasında yer alan ING Bankası da askere gidecek olan müşterilerine kredi imkânı sunmaktadır. Alacak olduğunuz 15.000 TL kredi için toplam 48 ay vade de aylık ödemeleriniz 528,43 TL olacak ve toplamda bankaya 25.443,29 TL ödeme yapacaksınız. Ayrıca ING Bankasında ilk 3 ay öteleme olduğundan 21 günlük askeri görevinizi yaparken ilk taksiti ödemeyeceğiniz için rahat bir şekilde askerlik görevinizi yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Bedelli Kredisi

Özel bankalar içerisinde müşterilerine sunduğu imkânlarla bilinen Garanti Bankası hem dijital hem de şubelerinden kredi imkânı sunuyor. %2,09 faiz oranıyla diğer bankalara oranla yüksek faiz oranı olsa da daha esnek yapısıyla tercih edilebilir. 15.000 TL için 48 ay vade de sizlerden toplam da geri 26.043,28 TL ödemeniz istenilecektir. Aylık ödemeleriniz de 540,93 TL olacaktır.

NOT: Hesaplamalarda Bedelli kredisi olan 15.000 TL ve 48 ay vade baz alınmıştır. Kredi faiz oranları bankaların tabela fiyatları olup şubelerde farklılık gösterebilmektedir.

Karşılaştırmalardan da anlaşılacağı gibi çekilen kredilere uygun ve sizin istediğinize uygun bir biçimde vade ve kredi taksitlendirmesi yapılabilmektedir. Bedelli askerlik ücretlerine bakıldığında herkesin ödeyebileceği bir ücret olması herkesin dikkatini çekmektedir. Eğer bedelli askerlik ücretini hemen ödemek istemezseniz de bankaların halka sağladığı kolaylıklar sayesinde herkes istediği vade ve faiz oranlarıyla kendi ödeme seçeneklerini düşünerek bankalara başvuru yapabilir. Herkes bedelli askerlik ödemesini ödeyerek askerlikten 21 gün askerlik yapmak koşuluyla muaf olabilirler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
İlan Tarihi: 24 Temmuz 2018
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy verildi, ortalama: 5,00 / 5)
Loading...

Başvuru alanı, bu alandan başvuru yapınız.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018 (1 Başvuru)